Деяким держслужбовцям планують змінити зарплати – кого торкнеться
Розповідаємо, яких проблем можливо уникнути завдяки ініціативі уряду щодо зарплат чиновників
Підхід до зарплат чиновників буде змінено
Фото: Pexels, Unsplash. Коллаж: Pro Гроші.
На українських держслужбовців у 2024 році чекають зміни в системі оплати праці. Дані нововведення будуть враховані при розрахунку держбюджету на наступний рік. Законопроєкт щодо цього вже пройшов перше читання у Верховній Раді.
Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.
На його думку, майбутня реформа дозволить відновити справедливість та запобігти зловживанням. А також він наголосив на необхідності прискорити процес, щоб з нового року реформи набули чинності.
"Зміни в оплаті праці спрямовані на зменшення диспропорцій та справедливий підхід до встановлення заробітної плати державних службовців", — наголосив прем'єр-міністр.
Очікується, що новий підхід до виплати зарплат запобіжить виникненню порушень при нарахуванні премій та надбавок держслужбовцям.
Експериментальний механізм оплати праці торкнеться держслужбовців майже із 40 відомств, серед яких:
- Міністерство енергетики;
- Мінагрополітики;
- Міністерство освіти;
- Мінветеранів;
- Міністерство соцполітики;
- Мінмолодьспорт;
- Харківська обласна державна (військова) адміністрація;
- районні державні (військові) адміністрації;
- міжрегіональні управління Нацдержслужби.
Цікавою також є інформація від Міністерства фінансів України щодо кількості чиновників в Україні. За його даними, фактична чисельність зменшилась на 2 500 осіб, а загальна чисельність становить 173 100 держслужбовців.
Про що йдеться у новому рішенні уряду щодо тарифів
Кабмін заборонив підвищувати вартість деякі комунальні послуги. За рішенням уряду чинні тарифи діятимуть як мінімум до кінця опалювального сезону. Незмінними будуть тарифи на такі послуги:
- газ;
- тепло;
- гаряча вода.
"Ми продовжили дію ПСО на ринку природного газу, за яким постачальники тепла отримують від Нафтогазу обсяги блакитного палива за фіксованою ціною – 7,4 грн за м3. Це пільгова ціна, яка дозволить не підвищувати тарифи", – пояснив прем'єр-міністр Шмигаль.
Також, з його слів, триває укладання договорів між Нафтогазом і підприємствами теплокомуненерго. З більшістю основних підприємств договори постачання підписані, а загалом було подано близько 600 заявок.
Раніше ми повідомляли, скільки заробляють Шмигаль та інші міністри в Україні, а також про індикатори марнотратства на думку прем'єр-міністра України.
Сподобалась стаття?