Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Деяких військових можуть відправити за ґрати – адвокат назвав причину

За словами експерта, певні дії можуть каратися обмеженням волі від 5 до 10 років

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Військові можуть понести відповідальність

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Правопорушення у військовій сфері – серйозні злочини, а особливо, під час дії воєнного стану. За це ви можете отримати кримінальну відповідальність.

Про це розповідає адвокат Олексій Панасенко.

Невиконання наказу належить до категорії воєнних злочинів. Покарання за цей злочин настає відповідно до статті 402, 403 Кримінального кодексу України.

Отже, ви можете понести відповідальність у тому випадку, коли накази не було виконано вчасно, вірно та повністю через забудькуватість, неуважність тощо.

Яке покарання за відмову від виконання наказу

Якщо ви відмовилися виконувати наказ в період дії воєнного стану чи у бойовій обставині, то це карається обмеженням волі від 5 до 10 років.

"Відповідно до Дисциплінарного статуту та Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, начальник (командир) відповідає за відданий наказ, відповідність наказу законодавству України та наслідки відданого наказу", – йдеться у повідомленні.

Виходить, що виконанню підлягає лише законний наказ. Якщо мова йде про очевидно злочинний наказ, то за відмову його виконання не передбачено кримінальне провадження.

Законним вважається наказ, який:

  • відданий відповідною особою в межах повноважень та належному порядку;
  • за змістом не суперечить чинному законодавству;
  • не пов’язаний з порушенням конституційних свобод та прав людини й громадянина.

Яке покарання чекає на ухилянтів від мобілізації

Раніше ми вже писали, що після початку повномасштабного вторгнення Росії деякі українські чоловіки не повернулися з-за кордону. Та для них у країні не передбачено жорсткого покарання, а лише штраф.

"Тобто військовозобов'язаних громадян можуть після повернення додому притягнути до адміністративної відповідальності. У таких випадках передбачено штраф у розмірі від 3,4 тисячі до 5,1 тисячі гривень. Але якщо стане відомо, що чоловіки нелегально перетнули кордон, вони додатково мають заплатити від 3,4 тисячі до 8,5 тисяч гривень", – пояснила експертка Катерина Котенкова.

Однак до деяких українців можуть застосувати й кримінальну відповідальність. Мова йде про тих військовозобовʼязаних, які втекли за кордон після вручення повістки, яку вони підписали. У такому випадку втікачам загрожує від 3 до 5 років ув'язнення. Відповідальність вони можуть отримати лише у тому випадку, коли повернуться в рідну країну.

Якщо вас зацікавила ця інформація, то детальніше про покарання для ухилянтів ви можете дізнатися в матеріалі за посиланням.

Раніше ми розповідали, чим загрожує мобілізація в селах. Також ми писали, що в Україні хочуть змінити певні правила мобілізації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.