Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Цього не можна робити в жодному разі! Як користуватися газовими пальниками у квартирах

Рятувальники розповіли поширену причину, чому туристичні пальники все частіше вибухають у приміщеннях

Фото: Володимир Зеленський/Telegram, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Українцям нагадали правила використання газових пальників

Фото: Володимир Зеленський/Telegram, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Через використання альтернативних способів для приготування їжі під час відсутності світла почастішали випадки вибухів туристичних пальників у квартирах.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Рятувальники розповіли, що зафіксували непоодинокі випадки вибуху туристичних пальників, що стояли на поверхні електричних плит.

Коли вимикають світло, деякі люди ставлять на електроплити газові пальники і готують їжу. Коли світло з’являється – плита може автоматично увімкнутися і нагріти газовий балон.

Українців закликають ставити пальники у безпечні місця та по можливості не використовувати їх вдома. Також потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки та обов’язково провітрювати приміщення.

Крім того, рятувальники радять перевіряти цілісність балончика газового пальника, щоб уникнути витоку газу і можливих небезпечних наслідків.

Є один простий, добре відомий спосіб, як це зробити. Необхідно нанести мильний розчин на підозрілу ділянку чи місця з’єднань і уважно за ними поспостерігати. Якщо ви помітили появу бульбашок, використовувати такий пальник не можна. Це несе загрозу для вашого життя.

Як безпечно користуватися генератором

У МВС раніше нагадали українцям головні правила під час підключення та використання генераторів.

Користуватися такими приладами можна лише на відкритому повітрі. Місце розташування від будівлі має сягати не менше 6 метрів. Це надзвичайно важливо, адже вихлопні гази з цього приладу небезпечні для життя.

Також потрібно захистити генератор від вологи. У вас мають бути гумові рукавиці та чоботи або будь-яке інше взуття із гумовою підошвою.

Перш ніж включати генератор, перевірте стан електропроводки. Не змішуйте різні види мастила, те саме стосується і пального. Заправляти генератор можна лише вимкненим (якщо ви його вже вмикали й потрібно дозаправити – дочекайтеся, поки всі запчастини охолонуть). Не залишайте пальне біля генератора, адже воно може спалахнути.

Перед підключенням не можна самостійно змінювати конструкцію електроприладу. Найкращим варіантом буде при підключенні генератора звернутися до кваліфікованого електрика.

Крім того, у вас завжди під рукою має бути вогнегасник порошкового або вуглекислотного типу. Людина, яка гасить займання генератора, має пам’ятати, що відстань від насадки вогнегасника до електроустановки, яка горить, має бути не менше 1 метра.

Правила безпеки під час відключень світла

  • Не залишайте ввімкнені газові прилади без нагляду.
  • Для обігріву приміщення використовуйте лише призначені для цього прилади. Не використовуйте газову плиту для обігріву квартири.
  • Регулярно перевіряйте газове обладнання, вентиляційні канали та димоходи на справність.
  • У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.
  • Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади.
  • Встановіть прилад для визначення концентрації чадного газу.
  • Не спалюйте нічого в пічці чи каміні, якщо до них не під'єднана вентиляція.
  • Не використовуйте генератор чи будь-які бензинові двигуни на відстані менше 6 метрів від вікон, дверей чи вентиляційних отворів.

Раніше ми писали про те, скільки коштує доба роботи генератора. Також ми розповідали, за що в Україні карають власників генераторів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.