Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Чоловікам можуть заборонити виїжджати за кордон навіть після війни – подробиці скандалу

Розбиралися, чому пропонують закрити виїзд чоловікам за кордон навіть після завершення війни ще як мінімум на три роки

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Чоловікам хочуть заборонити їхати за кордон навіть після завершення війни

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Після завершення війни хочуть продовжити заборону на виїзд чоловіків за кордон щонайменше на три роки. Така ініціатива навряд чи буде підтримана українцями, у мережі щодо цього питання розгорілися жваві дискусії.

Таку пропозицію висловив керівник Українського інституту майбутнього, Вадим Денисенко.

Він вважає, що такі заходи необхідні, інакше "ми просто не збережемося як нація".

Водночас він зауважив, що мають бути законні способи виїзду, наприклад для військових з метою лікування, відрядження чи відпустки.

"І це має бути чітко прописано в законодавстві. Але одним махом відкрити кордони, як це було до 24.02.22 – це означає втратити плюс мільйон. Зараз за кордоном близько 7 млн людей, повернеться половина. Всі ті, хто пише про комплексні заходи по поверненню – лукавлять. Ніяких реальних комплексних заходів нема і не буде. На жаль", – зазначив керівник Українського інституту майбутнього.

Що кажуть народні депутати

На цю пропозицію вже відреагувала народна депутатка Ірина Геращенко.

"Не думаю, що повоєнний безвиїзд спрацює на інноваційний розвиток і прорив в країні. А от до бунту призведе. І хто собі дозволить заборонити закордонну поїздку мільйону учасників бойових дій, які точно заслужили на відпочинок і мандрівку з родинами", – написала вона.

Посадовиця вважає, що будь-які заборони породжують корупцію.

"Бо квартал як виїжджав, так і виїжджатиме на дуже важливий іноземний "культурний фронт", а от жінкам-держслужбовцям і зараз не можна, хоч вони не мають військового обовʼязку. Це вже породжує проблеми в місцевих органах влади і на держслужбі, чимало жінок-депутаток місцевих рад , де вони навіть зарплат не отримують, просто складають мандат. Українці хочуть відбудовувати нашу країну. Для цього треба стимулювати економіку, а не вбивати підприємництво новими поборами", – наголосила Геращенко.

Коли призовників можуть покарати за відмову від повістки

Як ми розповідали раніше, за відмову від вручення повістки чоловікам загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.

Адміністративна відповідальність настає у тому випадку, коли військовозобовʼязаний належним чином отримав повістку та не зʼявився за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час.

Кримінальна відповідальність у тому випадку може бути, якщо ви уникнули відправлення до лав ЗСУ.

Раніше ми розповідали, що в Україні розширили перелік працівників, яких можна забронювати від призову. Також ми писали, як проходить процедура вручення повісток.

Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.