Є одна умова: як платникам податків повернути помилково сплачені гроші
У податковій пояснили, за яких умов це можливо та що у такому разі робити українцям

Повернути гроші можна як на відкритий рахунок, так й готівкою
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Бувають випадки, коли платники податків помилково сплачують більше коштів до бюджету, аніж потрібно. Однак тут виникає питання: "Чи можливо повернути надміру сплачені гроші на рахунки небанківського надавача платіжних послуг?".
Про це повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області
Що потрібно для того, аби повернути кошти
У такому разі платнику податків необхідно подати відповідну заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій потрібно зазначити напрям перерахування коштів. Його можна здійснити на:
- рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;
- єдиний рахунок (у разі його використання);
- погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
- повернення у готівковій формі коштів у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг.
Також повернути надміру сплачені кошти можуть й платники податків, у яких є відкритий рахунок у небанківського надавача платіжних послуг. Для цього потрібно лише вказати реквізити цього рахунку.
"Важливо, що у разі наявності податкового боргу у платника податків, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого боргу", – йдеться у повідомленні.
Хто може не платити податок на землю у 2023 році
Йдеться про:
- осіб з інвалідністю I та II групи;
- осіб, які виховують трьох і більш дітей віком до 18 років;
- пенсіонерів (за віком);
- ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- осіб, визнаних законом постраждалими в результаті Чорнобильської катастрофи;
- на період дії єдиного податку четвертої групи власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів при передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
Раніше ми розповідали, кого з українців звільнять від сплати податку на нерухомість. Також ми писали, за які авто потрібно сплачувати податок у 2023 році. Більше про податки в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?