Як закрити ФОП під час війни: інструкція
Закрити ФОП тепер можна самостійно, однак варто очікувати перевірку від податківців

Кадрові документи залишайте в надійному місці
Колаж: Pro Гроші
Здається, що зареєструвати чи припинити діяльність ФОП – доволі просто. Однак податкове законодавство оновлюється ледь не щодня, а особливо в умовах воєнного стану. Це означає, що зміни можуть бути всюди. А завдяки діджиталізації багато бюрократичних процесів сьогодні ви можете робити не виходячи з дому.
Ми розповімо, як закрити ФОП під час війни.
Для початку вам треба звільнити всіх працівників, якщо вони у вас є. Однак для цього треба:
обрати підставу згідно КзПП;
провести повний розрахунок зарплати в день звільнення працівника;
виплатити компенсацію за невикористану відпустку;
зробити запис у трудовій книжці.
Кадрові документи краще залишити в досить надійному місці, адже згідно з законодавством, їх потрібно зберігати 75 років.
Потім варто зняти з обліку реєстратор розрахункових операцій та скасувати всі ліцензії.
Після цього закрийте банківські рахунки. Краще роздрукувати всі виписки від дня відкриття рахунку і до останнього дня роботи та зберігати їх щонайменше 3 роки.
Тепер необхідно подати заяву на закриття ФОП онлайн у "Дії" чи особисто державному реєстратору. Заяву опрацюють протягом 24 годин, а вже після цього ФОП отримує статус "припинено" в ЄДР. Саме з цієї дати зупиняється нарахування податків.
Після всіх дій краще перевірити стан розрахунків з бюджетом за податками та іншими платежами. Адже на цьому етапі ви можете знайти несплачені штрафи чи нараховані пені.
Подайте ліквідаційні звіти. Це ті самі звіти, що і зазвичай, але з позначкою "ліквідаційний".
Пройдіть перевірку податківців. Може бути таке, що податківці вас запросять до себе з усіма документами на перевірку, але також вас можуть зняти з обліку й без цього.
Раніше сайт Pro Гроші вже розповідав, як у банку відкрити рахунок для ФОП і які компенсації готує уряд для підприємців та хто їх отримає.
Сподобалась стаття?