Витрати на навчання можна значно зменшити: хто має право на податкову знижку
Розповідаємо, за яких умов фізичні особи можуть отримати податкову знижку на навчання та хто має право скористатися цією послугою
Такою знижкою можуть скористатися платники податків та деякі їх родичі
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Деякі українці можуть отримати податкову знижку на навчання. Тобто, держава повертає з бюджету частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, по витратах понесеним за навчання.
Про це повідомляє Головне управління ДПС у Львівській області.
Згідно з Податковим кодексом України, платник податку має право включити до податкової знижки зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року. Йдеться про фактичні витрати, які були здійснені платником податку у вигляді суми коштів, сплачених на користь державних закладів освіти.
Компенсацією вартості здобуття відповідної освіти може скористатися як сам платник податку, так і його члени родини першого ступеня споріднення:
- батьки;
- чоловік або дружина;
- діти (зокрема усиновлені).
Право на податкову знижку мають фізичні особи, у яких витрати фактично підтверджені відповідними розрахунковими документами, де зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за даною знижкою.
Якщо платник податку все ж таки отримав податкову знижку, то підстави для нарахування компенсації із зазначенням конкретних сум мають відображатися у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Які податки мають сплатити ФОПи у жовтні
ФОПи 1 та 2 груп до 20 жовтня 2023 року мають заплатити щомісячний платіж у вигляді єдиного податку. Якщо його протермінувати, то це може призвести до нарахування пені та штрафів.
Для підприємців цих груп розмір податку становить:
- 1 група – 268,40 грн (10% від прожиткового мінімуму);
- 2 група – 1 340 грн (20% від мінімальної зарплати).
Після того, як ФОПи 3 групи перейшли на ставку 5%, вони мають подати декларацію за 9 місяців, сплатити єдиний податок та ЄСВ (він під час воєнного стану сплачується добровільно). Таким чином розміри податків для таких підприємців становлять:
- ЄСВ за 3 квартал – 4 422 грн (сплачується добровільно);
- ЄП за 3 квартал – 5% від доходу (граничний термін – 20 листопада).
Подати звітність до податкової за 9 місяців поточного року можна до 9 листопада 2023-го, але потрібно слідкувати, аби не протермінувати подання декларації.
Раніше ми розповідали, що податкова запустила новий додаток для ФОПів. Також ми писали, як підприємцям зареєструвати РРО. Більше про податки в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?