Велика мережа секс-шопів приховувала шалені доходи від податкової – Гетманцев
Власники бізнесу отримували понад 230 тис. доларів доходів на місяць, про які не звітували у податкову
Гетьманцев повідомив про приховані доходи мережі секс-шопів
Фото: Данило Гетьманцев/Facebook, Pexels. Колаж: Pro Гроші
У Києві викрили мережу магазинів, яка ухилялася від сплати податків. Організували свою діяльність представники цього бізнесу без застосування РРО та офіційного оформлення працівників.
Про це повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев у Telegram.
За його словами, мова йде про мережу магазинів No Taboo, які займаються продажем інтимних товарів. Прихований виторг при цьому становив понад 230 тисяч доларів на місяць.
"Власникам мережі та інтернет-магазину слід було б знати, що сплата податків армії у війну є обовʼязковою для навіть і особливо продаєш інтимні товари і так, незалежно від твого пишномовного бренду No Taboo. А ось ухилення від податків особливо у війну це і є Taboo", – нагадав Гетманцев.
Зауважимо, що наприкінці 2022 року повідомлялося, що у компанії No Taboo 48 магазинів у 15 містах України. До того ж минулого року відкрився магазин у Барселоні. До слова, у 2020 році виторг No Taboo становив 6-7 млн доларів.
Як відреагував магазин на обвинувачення (оновлено)
Після поширення інформації про приховування доходів і уникнення податків власниця мережі Анжела Запорожець повідомила, що компанія успішно пройшла перевірку контролюючим органом. Результати виявилися зовсім не такими, як передбачалося:
"Ми успішно пройшли цю перевірку, були призначені незначні штрафи – від 340 до 1 000 грн за відсутність РРО із вимогою встановити їх до жовтня цього року. Тут все справедливо".
Плюс пані Запорожець зазначила, що в компанії працевлаштовані 150 осіб, але всіх найняли на роботу офіційно. І за кожну людину No Taboo сплатить податки до кінця року. Йдеться про 7,8 млн гривень за цілий 2023 рік. Лише у серпні до бюджету було перераховано понад 700 тис. гривень.
Історія з реєстраторами розрахункових операцій виникла через релокацію бізнеса з Києва до Львова, а потім назад до столиці. Через переїзди компанія не встигла своєчасно оплатити ліцензію на встановлення РРО.
Як можуть покарати роботодавця за зарплати у конвертах
Щоб зменшити розмір податків та внесків, деякі роботодавці приймають працівників на роботу неофіційно або ж реєструють за ними занижені зарплати, а решту – віддають у конвертах. У такий спосіб роботодавець створює незаконні умови праці та порушує права працівників. Крім того, він може понести відповідальність за порушення закону.
Роботодавцям, які не оформлюють офіційно працівників або уникають сплати податків, загрожують великі штрафи. За таке можна заплатити до 200 тис. гривень.
За дотриманням правил працевлаштування українців слідкує Державна податкова служба. Саме цей орган і здійснює перевірки для виявлення порушень. Якщо ж роботодавця "спіймають на гарячому", його бізнес може серйозно постраждати та мати збитки.
До слова, на фоні проблем із "зарплатами в конвертах" НБУ вводить нові правила, які посилять контроль за доходами. А у разі виявлення недекларованої зарплати, працівників та роботодавців можуть покарати.
Раніше ми писали про те, яких помилок припускаються майже всі підприємці. Також ми розповідали, яка різниця між групами ФОП та скільки підприємці повинні платити до бюджету.
Сподобалась стаття?