Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

У Раді планують зміни для ФОПів – кого торкнуться нововведення

Цим документом планують проіндексувати граничний обсяг доходу для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку другої та третьої групи

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ліміт доходів для ФОП збільшиться

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Наразі Верховна Рада ухвалює багато нових законопроєктів. Нещодавно був зареєстрований законопроєкт № 10  234 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг".

Про це йдеться на сайті парламенту.

Згідно з інформацією, теперішні граничні обсяги не відповідають встановленому нині розміру мінімальної заробітної плати та не враховують зростання індексу споживчих цін, який відбувся з моменту визначення даних показників у ПКУ та у зв’язку з війною.

Тому законопроєкт пропонує внести зміни до ПКУ, що передбачають:

  • Збільшення граничних обсягів доходу для другої та третьої груп суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;
  • Диференціювання граничних обсягів доходу для третьої групи суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, залежно від використання праці найманих осіб та кількості осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах, кожного місяця звітного періоду.

Також законопроєкт пропонує встановити такі граничні обсяги доходів для другої групи ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг (у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, – 1 200 розмірів мінімальної зарплати (МЗП) встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (нині 834 МЗП);

Це також стосується третьої групи ФОП, які:

  • не використовують працю найманих осіб – 1 200 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • використовують працю найманих осіб і кількість осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах кожного місяця звітного періоду, не перевищує 10 осіб – 3 000 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • використовують працю найманих осіб і кількість осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах кожного місяця звітного періоду, перевищує 10 осіб – 6 000 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Який зараз бізнес українці реєструють найчастіше

В Україні протягом двох останніх місяців було зареєстровано на 45% більше нових фізосіб-підприємців, ніж за аналогічний період 2022 року. Половина реєстрацій ФОПів припала саме на магазини та торгівлю онлайн.

У середньому восени щодня в країні реєструвалося 1 122 нових фізичних осіб-підприємців. При цьому торік таких реєстрацій було лише 618. Наголошується, що під час постійних відключень світла новий бізнес реєструвався значно повільніше.

Найчастіше підприємці реєстрували бізнеси у сферах: оптової та роздрібної торгівлі, інформації та телекомунікації, професійної, наукової та технічної діяльності та тимчасового розміщення та організації харчування.

Раніше ми вже пояснювали, Як ФОПу подати Довідкову декларацію "єдинника". Також ми розповідали, як підприємцеві на загальній системі оподаткування перейти на спрощену.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.