Сервіс для фрилансерів: що таке Кабанчик і як там можна заробити гроші
Розповідаємо, як працює онлайн-сервіс замовлення послуг "Кабанчик" і яких спеціалістів там шукають
Як знайти роботу на Кабанчику
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Через повномасштабну війну в Україні виріс рівень безробіття до 30%. Тому для багатьох українців наразі гостро стоїть проблема хоча б тимчасового підробітку. Виходом із ситуації може бути біржа фрилансерів. Одним із найпопулярніших сервісів для фрилансерів в Україні є "Кабанчик".
Сайт Pro Гроші розповідає про сервіс замовлення послуг "Кабанчик" і про те, як там можна заробити грошей.
Що таке "Кабанчик"
В останнє десятиліття по всьому світу активно розвивалися онлайн-сервіси послуг різних фахівців. У вересні 2012 року почав роботу подібний ресурс і в Україні. Його розробили за прикладом американського сайту TaskRabbit.com, який з'явився у 2008 році.
"Кабанчик" — це сервіс створений для взаємодії замовників і виконавців для вирішення різних завдань, зокрема побутових. Майданчик об'єднує замовників послуг, яким необхідно виконати яку-небудь роботу, та компетентних фахівців, які шукають підробіток або додатковий заробіток.
Які послуги можна замовити на "Кабанчику"
На сайті майже всі види послуг:
- кур'єрські послуги;
- клінінгові послуги;
- домашній майстер;
- транспортні та складські послуги;
- меблеві роботи;
- ремонт техніки;
- оздоблювальні роботи;
- будівельні роботи;
- побутові послуги;
- фото- і відео-послуги;
- дизайн;
- робота в Інтернеті;
- реклама і маркетинг;
- розробка сайтів та додатків;
- послуги для тварин;
- бюро перекладів;
- організація свят;
- послуги репетиторів;
- послуги тренерів;
- послуги краси й здоров'я;
- ділові послуги;
- ремонт авто;
- волонтерська допомога.
Як зазначають представники команди "Кабанчика", основні зусилля проєкту зараз зосереджені на волонтерському напрямку.
Як стати виконавцем на сайті
Щоб стати виконавцем на ресурсі, потрібно:
- зареєструватися на сайті;
- заповнити анкету, вказавши необхідні дані;
- надіслати фотографію з розкритим паспортом в руці.
Менеджери перевіряють кожну анкету, тому процес може зайняти до п'яти днів. Після схвалення людина отримує статус "Перевірений виконавець" і може починати роботу в обраних категоріях.
Без відгуків отримати замовлення в роботу досить складно. Тому спочатку доведеться брати ті замовлення, які можуть бути нецікаві за вартістю або складністю (віддаленість місця роботи й т.д.) для більш досвідчених виконавців.
У містах-мільйонниках набагато більше замовлень, ніж в невеликих містечках. Але перед усім на кількість замовлень впливає не регіональний, а сезонний фактор.
"Наприклад, під час зимових свят попит на кур'єрські послуги збільшується на 50%, а в період відпусток замовляють послуги перетримки домашніх тварин. Також до літа зростає попит на встановлення кондиціонерів", – розповідала керівниця відділу маркетингу "Кабанчика" Ольга Сорока.
Рейтинг виконавця, який надалі дозволяє без проблем збирати кращі замовлення, формується дуже серйозно. Після виконаного завдання замовник залишає відгук і оцінює роботу виконавця за трьома параметрами:
- якість роботи;
- ввічливість;
- пунктуальність.
Максимальна оцінка – 5 балів. Відгук вважається позитивним, якщо виконавець набрав 5 балів з 5. На рейтинг працюють тільки позитивні відгуки. Топові виконавці мають не менше 90% таких відгуків.
Як стати топовим виконавцем
Для отримання статусу "Топ-фахівець" виконавцю необхідно виконати кілька умов:
- набрати рейтинг за останніми 10 замовленнями 95% і вище;
- набрати 10 відгуків в категорії першого рівня;
- мати як мінімум 50% відсотків успішно виконаних замовлень від середнього показника по категорії (якщо цей показник, наприклад, 54%, то у виконавця повинен бути не нижче 27%);
- не мати заборгованості на балансі спеціаліста;
- контролювати кількість виконаних замовлень (очолювати рейтинг будуть користувачі, які за останні 90 днів мають максимальний обсяг виконаних замовлень);
- звертати увагу на бюджет виконаних замовлень (в топі будуть ті, у кого бюджети найвищі). Тобто тут важливо виконати не більше завдань, а виконувати завдання на більші суми.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що буде з ринком праці у 2023 році. Також ми розповідали, на які професії буде попит у 2023 році.
Сподобалась стаття?