Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

РРО-перевірки з 1 жовтня – кому загрожують штрафи

Пропонуємо розібратися, хто з платників податків вже з наступного місяця буде підлягати перевіркам

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Розповідаємо, які РРО-перевірки чекають бізнес з 1 жовтня

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

На початку серпня 2023 року в Україні вступив в дію Закон України № 3219-ІХ від 30 червня 2023 року, який реформує Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 6 липня 1995 року. Ця нова нормативна база внесла низку змін і нововведень у порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Західне міжрегіональне управління ДПС надає інформацію про ключові аспекти цих змін та їх вплив на платників податків.

Зняття відповідальності за порушення до 1 жовтня 2023 року

Однією з головних новацій є зняття відповідальності за порушення вимог щодо РРО за період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року. Це означає, що платники податків, які мали труднощі з виконанням попередніх норм законодавства, отримали час для адаптації до нових правил.

За що будуть штрафувати платників податків

Закон № 3219-ІХ визначає конкретні умови, за яких платників податків можуть штрафувати за невиконання вимог щодо РРО. Покарання застосовується лише у випадках:

  • продажі підакцизних товарів;
  • купівлі/продажу іноземної валюти;
  • організації та проведенні азартних ігор.

Які існують винятки для платників податків

Закон також передбачає винятки для платників податків, які працюють у специфічних умовах. За порушення при застосуванні РРО податківці не каратимуть платників:

  • які здійснюють господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях України;
  • які діють на територіях з активними бойовими діями;
  • які працюють на територіях, де існує ймовірність бойових дій.

Інформація про дати початку та завершення активних бойових дій, можливість бойових дій, а також початок і завершення тимчасової окупації є у Переліку, затвердженому наказом Міністерства реінтеграції № 309 від 22 грудня 2022 року.

У 2024 році перерахують податки для ФОПів

У 2024 році для українців передбачені зміни. Мінімальна заробітна плата підніметься до 8 000 грн у два етапи. Проте, ФОПам не буде так радісно, оскільки їх чекають такі зміни:

  • з січня по липень 2024 року мінімальний єдиний соціальний внесок для ФОПа становитиме 1 562 грн за місяць або 4 686 грн за квартал;
  • з липня 2024 року по січень 2025 року ця сума зросте до 1 760 грн за місяць або 5 280 грн за квартал.

Важливо враховувати, що планується подальше підвищення мінімальної заробітної плати у 2025-2026 роках, що призведе до збільшення розміру ЄСВ до 1 841 грн на місяць у 2025 році та 1 970 грн у 2026 році.

Раніше ми повідомляли, що військові також платитимуть податок на доходи. Також ми писали, як зміняться податки та ліміти у 2024 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.