Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Допомога у бізнесі та працевлаштуванні – які нові можливості уряд пропонує українкам

Зазначається, що уряд України підтримує жінок в прагненні досягти більшої фінансової спроможності та можливості реалізуватись в бізнесі

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Уряд пропонує підтримку українським жінкам

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Наразі жінки в Україні активно допомагають державі: вони волонтерять, знаходяться на фронті та розвивають власний бізнес. Тому держава не залишилася осторонь та пропонує українкам допомогу. Зараз для жінок в Україні доступні грантові програми, які можуть допомогти розпочати або розширити власний бізнес. Також є можливість отримати ваучер на перенавчання.

Про це повідомила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що влітку 2022 року уряд запустив грантові програми, які можуть допомогти жінкам розпочати або розширити свій бізнес.

Зокрема, за програмою "Власна справа" можна отримати мікрогрант до 250 тис. грн, а для розвитку бізнесу в переробній галузі можна взяти грант до 8 млн грн. Крім того, ветеранки, або дружини військових, можуть отримати до 1 млн грн за програмою ветеранських грантів.

"На сьогодні майже 11 тисяч українців стали переможцями програми „Власна справа", 54% з них – жінки. Ця грантова програма є дуже затребуваною", розповіла Свириденко.

Вона додала, що попри війну в країні, громадяни готові відкривати та розвивати бізнес, працювати та брати на себе відповідальність. Тому на наступний рік передбачається збільшення фінансування вдвічі: планується видача близько 14 тисяч грантів на 3,5 млрд грн.

Наголошується, що зараз уряд також працює над реалізацією програм, які сприяють навчанню та перенавчанню українців. Адже однією з гострих проблем, яка стала більш відчутною під час війни, є структурне безробіття. Тобто коли фах людей, що є на ринку праці, не відповідає потребам роботодавців, які шукають співробітників. Одна з ініціатив, яка планує розв’язати цю проблему, це ваучери на навчання від Державної служби зайнятості.

"Ваучер на навчання – це майже 27 тисяч грн, які можна витратити на саморозвиток та здобуття конкурентного фаху, більш затребуваного на ринку праці. Доступні 124 професії та спеціальності. На сьогодні вже понад 17 тисяч українців отримали такі ваучери. Найчастіше ними користуються саме жінки – 71%", пояснила Свириденко.

Згідно з інформацією, найпопулярнішими спеціальності серед жінок є психологія, охорона здоров’я, освіта та соціальна робота.

"Водночас ми спостерігаємо тенденцію, коли жінки обирають і навчання на водійок, охоронниць, трактористок, токарів, електрогазозварювальників, і навіть була жінка, яка навчалася на машиністку електропотяга", додала міністерка.

Варто додати, що Мінекономіки залучає партнерів для надання підтримки українцям в навчанні та перекваліфікації. Зокрема, Projector Foundation за підтримки Мінекономіки запустив проєкт із безоплатного навчання жінок. Це означає, що впродовж року 1000 українок зможуть здобути безоплатну освіту у сфері креативних та IT-індустрій.

Учасницями цього проєкту можуть стати внутрішньо переміщені жінки, а також жінки, які виїхали з України та отримали статус тимчасового захисту в іншій країні.

"Лише за перші два дні партнери отримали у п’ять разів більше заявок, ніж передбачала програма, тобто запит з боку жінок на саморозвиток, лідерство – неймовірний", підсумувала Юлія Свириденко.

Які вакансії та зарплату пропонують жінкам в ЗСУ

Раніше ми вже розповідали про роботу жінок в Збройних силах України.

Наразі знайти вакансії щодо працевлаштування у ЗСУ легко можна на будь-яких українських порталах із пошуку роботи.

Подібні вакансії виставляють районні або ж міські ТЦК та СП, вказуючи вимоги, умови праці та заробітну плату.

Якщо вас зацікавить, яку зарплатню пропонують жінкам, то можете ознайомитися з нашим матеріалом за посиланням.

Раніше ми також розповідали про парфуми, які підійдуть впевненим у собі жінкам. Також ми розповідали, скільки річних зарплат потрібно жінкам, аби накопичити кошти на нерухомість в столиці.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.