Знижка 100% на оплату комуналки – хто з українців може розраховувати на таку пільгу
Розповідаємо, хто з українських пенсіонерів може взагалі не оплачувати певні комунальні послуги
В Україні пенсіонери можуть скористатится широкою пільгою для оплати комуналки
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Деякі українські пенсіонери можуть ігнорувати платіжки за комунальні послуги. Мова про громадян, у яких є право отримати пільгу на оплату комуналки.
Про це пише видання "На пенсії"
Зазначається, що пенсіонери із сіл можуть не платити за комунальні послуги, або ж отримати пільги на це. Але 100% знижку на оплату комуналки держава гарантує громадянам, які до виходу на пенсію були:
- педагогічними чи медичними працівниками;
- фармацевтами;
- бібліотекарями;
- працівниками із захисту рослин у сільській місцевості та селищах міського типу.
Пільгу можна використати для оплати наступних послуг:
- житло – квартплата, плата за послуги з утримання будинків та споруд та прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком;
- комунальні послуги – постачання холодної води та гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ, централізоване опалення, вивіз побутових відходів;
- паливо та скраплений газ.
Але знижку можна отримати за однієї умови: середньомісячний дохід пільговика за пів року не має перевищувати розмір доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу у 2023 році – 3 760 грн.
Тобто, якщо ви отримуєте пенсію понад 3 760 грн, то пільги на оплату комуналки вам не нарахують. Але ви маєте право звернутися до Пенсійного фонду за призначенням житлової субсидії.
Як зростуть пенсії українців у 2023 році
За словами міністерки соціальної політики України Оксани Жолнович, у середньому пенсії впродовж 2023 року стануть більшими на 400 або 700 гривень.
Натомість середня пенсія після індексації буде складати 4 200 — 4 600 гривень.
Де в Україні найбільші пенсії
Середню та вищу за середню пенсію, розмір якої наразі становить 5 238 гривень, платять приблизно 33% пенсіонерам. Найбільші середні пенсії по областях такі:
- Донецька – 6 560 грн;
- Луганська – 6 049 грн;
- Дніпропетровська – 5 804 грн;
- Житомирська – 5 650 грн;
- Рівненська – 5 488 грн;
- Запорізька – 5 416 грн;
- Харківська – 5 249 грн.
Раніше сайт Pro Гроші пояснював, коли педагоги можуть вийти на заслужений відпочинок. Також нагадаємо, як відпустка по догляду за малолітньою дитиною впливає на виплати
Сподобалась стаття?