Як заплатити за світло під час війни в Україні: три найпростіші способи
Пояснюємо, як можна швидко і безпечно оплатити рахунки за світло під час війни

Сплачувати за світло під час війни можна не тільки за паперовими квитанціями лише онлайн
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Сплачувати за комунальні послуги потрібно навіть під час війни. Так можна не тільки підтримувати економіку держави у складні часи, але й не накопичувати борги та уникнути проблем з відключенням.
Редакція сайту Pro Гроші розповідає, як без зайвих проблем оплатити рахунок за електроенергію і передати показання лічильника.
Через онлайн-сервіси YASNO
Якщо ви є клієнтом цієї компанії, а вона обслуговує споживачів у Київській, Донецькій та Дніпропетровській областях, то оплачувати за світло ви можете на сайті в особистому кабінеті.
Також YASNO має мобільний додаток, viber-бот YASNO-online, де можна отримувати електронні рахунки за світло.
Онлайн-сервіси
На цих сервісах можна сплачувати не лише за світло, а й за інші комунальні послуги. Така ж функція доступна для інтернет-банкінгу:
- Приват24;
- Monobank (мобільний застосунок);
- ПУМБ;
- Portmone;
- iPay;
У цих застосунках сума нарахувань підтягується автоматично, одразу після введення особового рахунку.
Передати показання лічильників можна також онлайн. У кожній області є спеціальний сайт або чат-бот у соцмережах. Ось, наприклад, сервіси для киян та жителів Тернопільської області.
Через банк
В Україні й раніше можна було відмовитися від паперових платіжок за електроенергію. Питання доволі актуальні під час війни, адже не всі отримують такі платіжки. Тому побутовий споживач може звернутись у відділення та назвати касиру:
- особовий рахунок:
- адресу;
- ПІБ власника.
Реквізити постачальника можна взяти з рахунків за попередні місяці. Дізнавшись про суму нарахування, оплатити можна одразу в банку.
Що загрожує українцям, які накопичили борги за світло
Через воєнний стан постачальникам електроенергії заборонили відключати від світла навіть злісних боржників. Тому усе, що можуть наразі роботи компанії — продзвонювати клієнтів та попереджати про наслідки.
Але після війни, як наголошують у компанії YASNO, усе докорінно зміниться.
"Якщо після перемоги у вас буде найбільший борг, ви будете перші в черзі на відключення. Є інші незручності – органи соцзахисту можуть відмовити у наданні субсидії, коли комунальні послуги не оплачені", — попередили в компанії.
Раніше ми пояснювали, чому деякі українці отримують платіжки за тепло влітку. Також ми писали, кому з громадян можуть відмовити у субсидіях.
Сподобалась стаття?