Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Як оформити субсидію через "Дію" – покрокова інструкція

Для того щоб подати заявку для отримання пільги, знадобиться близько 30 хвилин

Колаж: Pro Гроші

Субсидію можна оформити в "Дії"

Колаж: Pro Гроші

Заяву на отримання субсидії на сплату послуг за ЖКГ можна подати через портал "Дія".

Сайт Pro Гроші пояснює, як це зробити.

Послугу можна отримати онлайн. Для подачі заявки знадобиться близько 30 хвилин. Щоб це зробити, треба слідувати такому алгоритму:

 1. Авторизуйтеся на порталі "Дія" за допомогою електронного підпису або BankID.
 2. Виберіть у меню Послуги розділ Заява на субсидію.
 3. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
 4. Вкажіть, чи перебуваєте у шлюбі.
 5. Вкажіть адресу, за якою бажаєте отримати субсидію.
 6. Вкажіть інформацію про заборгованість за сплату послуг ЖКГ.
 7. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, відмітьте необхідні послуги з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.
 8. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на оплату внесків. Якщо так, відмітьте необхідні внески з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.
 9. Виберіть, чи потрібна субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
 10. Виберіть, чи проживають за адресою отримання субсидії лише непрацездатні особи.
 11. Виберіть спосіб отримання субсидії. На картку банку (вкажіть IBAN рахунку) або національним поштовим оператором зв'язку.
 12. Вкажіть наявність розділених особових рахунків у зазначеному житлі.
 13. Заповніть інформацію про характеристику житлового приміщення або будинку.
 14. Виберіть особливості домогосподарства з переліку доступних за наявності.
 15. Виберіть, чи проживають інші особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх осіб, що проживають у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 16. Виберіть, чи проживають всі особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх членів сім'ї осіб, що проживають у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 17. Заповніть дані про доходи. Заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 18. Заповніть дані про наявність транспортних засобів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 19. Заповніть дані про придбане майно та сплачені послуги. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 20. Заповніть дані про придбану валюту. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 21. Заповніть дані про те, що ви, члени господарства або члени їхній сімей маєте депозитні рахунки з сумою понад 100 тис. грн. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 22. Заповніть дані про наявність та сплату аліментів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 23. Заповніть дані про наявність нерухомого майна. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
 24. Завантажте необхідні копії документів для отримання субсидії.

Які субсидії можна отримати

Субсидія може надаватися в таких формах:

 • як внески за обслуговування об'єктів комерційного обліку в багатоквартирних будинках та таких послуг – з управління багатоквартирним будинком та з постачання та розподілу природного газу, електроенергії, тепла, води, поводження з побутовими відходами;
 • як внески за обслуговування об'єктів комерційного обліку, абонентське обслуговування в багатоквартирних будинках. Також витрати на управління та комунальні послуги в багатоквартирному будинку з ОСББ чи кооперативом;
 • на придбання газу та твердого, рідкого побутового палива. Такі субсидії надаються один раз на рік. Вони призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Раніше ми писали, що у Нафтогазі нагадали, як зручно сплачувати рахунки за газ онлайн. Також ми розповідали про три причини, чому українці можуть втратити субсидії.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.