Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Тарифи на світло – чому відкладуть підвищення та якою буде нова ціна

У Верховній раді пояснили, чому можуть відтермінувати підвищення тарифу на електроенергію ще на місяць

Фото: УНІАН, Укренерго. Колаж: Pro Гроші

Тарифи на світло - може бути встановлена єдина ціна

Фото: УНІАН, Укренерго. Колаж: Pro Гроші

Червневе підвищення тарифу на електроенергію для населення може бути відкладене ще на один місяць. Але зростання вартості послуги неминуче.

Про це повідомив заступник голови парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп Олег Семінський ("Слуга народу").

Яким буде новий тариф на світло

За його словами, новий тариф, найімовірніше, буде єдиним – на рівні 2,8 грн за 1 кВт*год незалежно від споживання.

Наразі українці платять за світло за диференційованим тарифом: 1,44 грн/кВт*год при споживанні до 250 кВт*год на місяць та 1,68 грн за більшого споживання.

"Передбачається, що тариф буде встановлений єдиний – 2,8 грн за кВт для всіх споживачів. Однак моє відчуття, що підвищення тарифу буде відтерміновано ще на місяць, що говорить про те, що уряд ставиться з розумінням і намагається забезпечити максимально плавний перехід на нові умови користування послугою", – зазначив депутат.

Чому варто підвищувати тариф

Народний обранець звернув увагу, що питання зростання тарифів на світло є для суспільства "дуже чутливим". Але в нашій країні наразі є гостра потреба проводити дорогі ремонти енергосистеми, яка постраждала від російських атак. А на цей момент тариф не покриває навіть собівартості виробництва струму.

"Як експерт у секторі енергетики, змушений зауважити: підвищення тарифу на електроенергію абсолютно неминуче та є необхідним кроком для збереження енергосистеми нашої країни, щоб вистояти наступну зиму, щоб вистояти війну. Необхідно розуміти, що вартість тарифу для побутових споживачів (у разі його підвищення) становитиме лише третину від його собівартості", – наголосив нардеп.

Що буде із субсидіями

Семінський також наголосив, що після підвищення тарифу залишаться субсидії. До того, через зростання витрат на комуналку кількість субсидіантів може навіть збільшитися. Тому найбіднішим українцям у жодному випадку не доведеться більше платити за комуналку.

Які складові ринкової вартості

Наразі чинний тариф на електроенергію для населення покриває, як з'ясувалося, понад чверть витрат на виробництво, доставку споживачам і податки. Ринкова вартість електроенергії складається з кількох компонентів:

  • середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку за добу вперед — у квітні тариф становив 2,81 грн/кВт∙год, і це без урахування податку;
  • тариф на послуги з передавання та розподілу електроенергії — 0,43 грн/кВт∙год та 1,32 грн/кВт∙год без урахування ПДВ відповідно;
  • тариф на послуги постачальника універсальних послуг, який складає 0,115 грн/кВт∙год без урахування ПДВ. Усі ці величини підлягають оподаткуванню ПДВ (20%).

Раніше сайт Pro Гроші писав, як швидко отримати та оплатити рахунки за газ і розповідав, що у Нафтогазі нагадали про дієвий спосіб. Також ми повідомляли, що у Кабміні розповіли про підготовку до нового опалювального сезону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.