Так вони горітимуть довше: як правильно сушити дрова
Сушити дрова досить просто. Також ви зможете заощадити багато грошей, якщо робитимете це самостійно

Українці запасаються дровами
Колаж: Pro Гроші
Українці вже готуються до важкої зими. Частина людей купила для опалення свого будинку дрова. Однак через вологу погоду сировина може стати непридатною. В такому випадку вона не підходить для опалення вашого житла.
Розповідаємо, як правильно сушити дрова.
Сушать таку сировину зазвичай у спеціально відведених для цього місцях, де вона може зберігатися протягом довгого часу. Після цього дрова довше горітимуть і від них буде набагато менше диму.
Сушити дрова досить просто. Також ви зможете заощадити багато грошей, якщо робитимете це самі.
Інструкція
- Заздалегідь купіть чи напиліть дрова, перш ніж ви плануєте використовувати їх. Деякі експерти рекомендують заготовляти дрова на рік уперед. Однак є і ті породи деревини, які ви можете використовувати вже через 6-8 місяців.
- Розпиляйте привезені колоди на цурки довжиною від 30 до 40 см. Стандартна довжина поліна для більшості камінів буде 40 см.
- Розколіть цурки на поліна різної ширини, від 8 до 15 см. Якщо ви купили дрова в магазині, то вам також доведеться розколоти їх на менші шматки. Адже в такому вигляді їх не можна відразу використовувати для каміна або пічки.
- Покладіть дрова в деревʼяний стіс. Він має бути висотою не більше півтора метра, а його ширина має бути, як ширина ваших полін. Між дровами повинно вільно циркулювати повітря. Не закривайте вашу сировину брезентом чи ковдрою.
- Також місце деревʼяного стосу повинно знаходитися в місці, яке добре захищене від дощу та снігу.
Поради
- Над чорницею обов'язково має бути дах.
- Добре висушене поліно має великі тріщини та видає особливий глухий звук, коли його стукнути об інше поліно.
- При виборі дров враховуйте пору року та клімат вашої місцевості.
- Чим більше повітря та світла отримають ваші дрова, тим швидше вони висохнуть.
- Памʼятайте, що через необережність ви можете пересушити дрова. У вашій сировині має зберігатись 15-20 відсотків вологості.
- Не зберігайте дрова біля свого будинку. Вони можуть залучити термітів або стати розсадником цвілі.
- Ніколи не складайте дрова просто на землю. У них заведуться комахи та пліснява.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чому небезпечно збирати дрова без дозволу, і розповідав, чи можна збирати сухостій та що заборонено українцям.
Сподобалась стаття?