Так дрова горітимуть довше – які лайфхаки допоможуть українцям взимку
Завдяки кільком способам процес горіння буде довший, а будинок нагріється швидше

До опалювального сезону треба готуватися заздалегідь
Фото: pexels
Українці вже починають готуватися до цьогорічної зими. А тому деякі люди придбали дрова, аби була змога опалювати будинок навіть без світла. Однак треба дотримуватися певних лайфхаків, щоб сировина горіла якомога довше.
Повідомляє news.uaportal.com.
Складайте дрова правильно
Коли ви складаєте дрова вже для опалювання, то варто памʼятати, що прогалини між ними мають бути мінімальними. Чим щільніше ви укладете сировину, то тим менше повітря через них проходитиме. Саме тому на низ треба класти більші дрова, а на верх – дрібні, з яких і варто починати розпалювати вогонь.
Завдяки цьому способу процес горіння буде довший, а будинок нагріється швидше. Тобто, дрібні гілочки швидко загоряться і дадуть високу температуру, а великі дрова забезпечать максимальну віддачу.
Чистьте сажу
Сажа може бути теплоізоляційним матеріалом, а тому зменшуватиме тягу. Якщо її буде забагато, то і дров для розпалювання потрібно більше, щоб отримати ту ж кількість тепла. Якщо вчасно очищати сажу, то таких проблем не виникне.
Заздалегідь приносьте дрова
Восени та взимку краще готувати дрова для розпалювання завчасно, адже це дозволить зекономити на опаленні. Краще заздалегідь занести сировину до теплого опалювального приміщення, аби дрова нагрілися та трохи підсохли.
Регулюйте горіння
Як відомо, чим сильніше тяга, тим швидше згорає запас дров, однак ви можете самостійно контролювати силу горіння.
Для цього потрібно "дозувати" подачу повітря за допомогою заслінки. Тобто, після того, як піч досить розгорілася, то заслінку треба потроху закривати. Так ви будете менше подавати кисню і знижувати швидкість горіння.
Як правильно сушити дрова
Насправді навіть у даному процесі є певна послідовність.
Заздалегідь напиляйте або закупіть дрова. Краще заготовлювати сировину на рік уперед.
Для більшості печей та камінів стандартна довжина поліна складає 40 сантиметрів. Відповідно, привезені колоди потрібно розпилити на цурки довжиною від 30 до 40 см.
Отримані цурки також необхідно поділити на менші бруски шириною від 8 до 15 см. Навіть, якщо ви берете дрова в магазині, то їх теж варто буде розколоти на менші частини, аби використовувати для каміна або пічки.
Отримані шматки деревини потрібно скласти в стіс. Його висота не повинна перевищувати півтора метра, а ширина відповідатиме довжині ваших полін. Не накривайте дрова брезентом чи плівкою, між ними повинно вільно циркулювати повітря.
Більше інформації на дану тему тут.
Раніше ми писали, де українці можуть купити дрова на зиму, а також як вибрати сировину, щоб опалення було ефективним.
Сподобалась стаття?