Що ховається в платіжках за світло: у Yasno розкрили всі карти (фото)
Українцям пояснили, на які дані у рахунках треба обов'язково звернути увагу

Українцям пояснили вміст платіжок за світло
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Українці отримують щомісяця рахунки за світло: або паперові на свою поштову адресу, або в електронному форматі через Особистий кабінет. Однак на деяку інформацію в рахунках споживачі можуть не звернути увагу.
У Yasno пояснили, які дані у платіжках найважливіші та що саме вони означають.

1. Дані клієнта та постачальника – банківські реквізити YASNO (ТОВ Київські енергетичні послуги), ПІБ клієнта, його адреса та особовий рахунок.
2. Показання лічильника на початок та кінець розрахункового періоду. Їх надає постачальнику оператор системи розподілу (ОСР) як останні зафіксовані (клієнтом/контролером ОСР/автоматизованою системою комерційного обліку електроенергії). За наявності багатозонного лічильника показання вказуються за кожною зоною.
3. Обсяг споживання та тариф – кількість використаних кВт-год розраховує та надає постачальнику ОСР; тариф на електроенергію для населення встановлює Кабмін.
4. Детальна інформація щодо нарахування:
- Стан рахунка на 1 число розрахункового місяця — борг або переплата, які склалися на початок розрахункового періоду;
- Нараховано – обсяг споживання у розрахунковому місяці помножений на тариф;
- Оплати – кошти, які надійшли на особовий рахунок у розрахунковому місяці;
- До сплати за фактичне споживання – сума до сплати з урахуванням боргу/переплати та оплачених коштів у розрахунковому місяці;
- Очікуване споживання – рекомендований платіж за споживання у наступному розрахунковому місяці. Сума дорівнює нарахуванню за поточний розрахунковий період;
- Рекомендовано до сплати – сума складається з нарахувань за поточний розрахунковий період та очікуваного споживання.
5. ЕІС-код – код точки комерційного обліку електроенергії.
6. QR-код – посилання для онлайн-оплати рахунка.
Як зекономити на рахунках на світло
У Yasno раніше пояснили, як українцям після підвищення тарифів можна суттєво зекономити. Для цього є варіант використовувати двозонний лічильник.
Річ у тім, що наразі тариф за електроенергію, спожиту між 23:00 та 7:00, удвічі нижчий за стандартний – тобто не 2,64 грн/кВт-год, а 1,32 грн/кВт-год. Так, сім'я з чотирьох осіб може зменшити рахунок за електроенергію з 792 до 473 гривень на місяць. Вночі, наприклад, можна вмикати пральну машину або бойлер.
Раніше ми писали про те, як не платити за світло, якщо у квартирі ніхто не живе. Також українцям пояснили, що змінилося у субсидіях через нові тарифи на світло.
Сподобалась стаття?