Права на субсидію можуть позбавити? Як пенсіонерам не залишитися без допомоги
Розповідаємо, як отримати допомогу від держави на сплату комунальних послуг та чому пенсіонери можуть втратити право на таку підтримку

Як не втратити право на субсидію
Фото: УНІАН
Субсидії українцям нараховують тоді, коли їх доходи не дозволяють сплачувати платежі за комунальні послуги своїми силами. Таку допомогу найчастіше отримують найменш захищені категорії громадян, в тому числі — пенсіонери.
Про те, як нараховують субсидію в Україні та чому пенсіонер може втратити право на таку допомогу, розповідає редакція сайту Pro Гроші.
Слід розуміти, що під час нарахування субсидії, враховуються всі доходи особи, включно з дивідендами від інвестицій в цінні папери чи вкладів у банках. На цей опалювальний сезон, під час нарахування допомоги на сплату комунальних послуг, впливає дохід пенсіонера, який він отримав в серпні цього року.
Якщо громадянин подає заявку на отримання субсидії після 30 листопада, то враховуватимуть дохід за попередній місяць перед подачею відповідного звернення. Однак, якщо за адресою проживання пенсіонера прописані інші особи — окрім заяви та декларації про доходи, потрібно буде надати додаткові документи.
У разі коли такі громадяни не проживають за адресою домогосподарства, необхідно додатково підтвердити цей факт. Це можна зробити, надавши документи, що засвідчують сплату оренди в іншому місці або підтверджують факт навчання особи.
Субсидію можуть скасувати, якщо з'ясується, що:
- в домогосподарстві наявні не погашені борги за комунальні послуги більш ніж 680 грн та не укладено договір про їх реструктуризацію;
- пенсіонер не подав інформацію про інших членів домогосподарства.
Можна зробити висновок, що для призначення допомоги на комунальні послуги, пенсіонер повинен надати коректні дані про доходи всіх членів родини, які проживають в домогосподарстві. А якщо були накопичені борги, то їх варто погасити або укласти договір про їх реструктуризацію з постачальником послуг.
Як дізнатись про призначення субсидії
Дізнатись рішення про призначення субсидії українці можуть особисто, завітавши до Пенсійного фонду або в особистому кабінеті на сайті ПФУ. При цьому, орган Пенсійного фонду інформує громадян як про призначення житлово-комунальної субсидії, так і в разі відмови.
На звернення, які надходили в паперовій формі та мали негативне рішення — відповідь надають також на папері, обов'язково повідомляючи про причини відмови та порядком оскарження. По електронних заявах відповідь надають через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи портал "Дія".
Раніше ми писали, як на призначення субсидії впливають доходи подружжя, а також чи можуть отримати допомогу на комунальні послуги особи, які втратили роботу.
Сподобалась стаття?