Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Пільги на комуналку для УБД: як отримати знижку від держави

Розповідаємо, які передбачені пільги для УБД та які умови їх отримання

Фото: УНІАН. Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Як УБД отримати пільги на комуналку

Фото: УНІАН. Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українським військовим, які мають статус учасника бойових дій (УБД), надають різноманітні пільги від держави. Зокрема, вони можуть користуватися знижкою на оплату комунальних послуг.

Редакція сайту Pro Гроші розповідає, що потрібно зробити УБД, аби отримати пільги на комуналку.

Пільги на комунальні послуги для УБД

УБД та їхні сім'ї можуть користуватися розширеними пільгами на оплату комуналки. Наприклад, їм доступна знижка у розмірі 75% на плату за:

 • користування житлом;
 • користування комунальними послугами;
 • паливо для осіб, які проживають у будинках без центрального опалення;
 • користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі. Такою пільгою користуються ті сім'ї, де є лише непрацездатні особи.

Крім того, в УБД є право на позачергове користування всіма послугами зв’язку та встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Розмір оплати становить

 • 20% від тарифів вартості основних
 • 50% ― додаткових робіт.

При цьому абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.

Як отримати пільги на комунальні послуги УБД

Зауважимо, що їх надають лише тим громадянам, які вже офіційно оформили статус УБД. Якщо посвідчення вже є, то такій особі потрібно відвідати будь-який Пенсійний фонд України для написання:

 • заяви про внесення особи до ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги);
 • заяви про призначення пільги.

Також подати документи можна онлайн. Для цього працює вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для перевірки доведеться надати наступні документи:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • посвідчення УБД.

Після призначення пільг ними можна буде користуватися довічно. Але існують винятки. Вони стосуються громадян, які користуються пічним опаленням та скрапленим газом для приготування їжі. Пільги на ці послуги потрібно переоформлювати щороку. Також повторно звернутися до держструктур доведеться, якщо змінився склад сім’ї чи місце проживання.

Як ще держава допомагає УБД

Військові, зокрема, можуть:

 • отримати житлову площу на два роки після появи на квартирному обліку, для осіб, які отримали поранення;
 • отримати позику на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, дачних будинків та погасити її впродовж десяти років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва;
 • розраховувати першочергове забезпечення житловою площею, якщо вони потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт будинків і квартир;
 • скористатися першочерговим правом на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів з будівництва та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, садівницьких товариств.

Отримання статусу УБД спростили

Раніше ми розповідали, що ці зміни відбулися завдяки підтримці народних депутатів, які проголосували за відповідний законопроєкт. Детальніше про це можна прочитати у нашому матеріалі.

Нагадаємо, що у Міненерго нещодавно пояснили, чи зміняться тарифи на світло у 2024 році. Також ми писали, які спеціалісти будуть популярними впродовж наступних років.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.