Оформлення субсидій у 2023 році: що буде з виплатами у разі смерті заявника
У Пенсійному фонді розповіли, чи збережеться виплата субсидій за родичами заявника, який помер вже після оформлення державної допомоги

Що буде з субсидією, якщо помер отрмувач
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Українці, яким через брак коштів важко самостійно оплачувати усі комунальні рахунки, можуть розраховувати на фінансову допомогу з боку держави. Грошову допомогу виплачують як звичайним громадянам, так і переселенцям, яким через війну довелося виїхати з власних осель. Але що робити, якщо отримувач, на якого вже призначена субсидія, раптово помер?
Як пояснили у Пенсійному фонді України (ПФУ), у разі смерті отримувача житлової субсидії призначену, але не виплачену суму допомоги можуть виплатити одному з членів домогосподарства, з урахуванням якого субсидію призначили.
Аби отримати гроші, родич померлого має подати відповідну письмову заяву. Зробити це потрібно впродовж трьох місяців після смерті першого одержувача.
Заяви приймають:
- у сервісних центрах ПФУ, ЦНАПах;
- уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад.
Чому субсидію можуть скасувати у травні 2023 року
З 1 травня закінчується термін призначання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Аби й надалі отримувати державну підтримку, українцям потрібно закрити усі борги за комуналку.
Житлову субсидію не призначать автоматично, якщо:
- наявна прострочена на понад 3 місяці заборгованість, термін позовної давності якої не минув;
- загальна сума заборгованості перевищує 680 гривень.
Як дізнатися, чи виплачуватимуть вам субсидію
Для цього існує портал Мінсоцполітики. Відкривши сайт, потрібно зробити наступне:
- вказати свої особисті дані — область, місто, вулицю, номер будинку і квартири. Вводити ПІБ, номер паспорта, ІПН тощо не потрібно;
- підтвердити, що ви не робот, і натиснути "Шукати".
Далі на екрані з’явиться вся інформація стосовно субсидії — її нарахування, сума, період призначення тощо.
Виплата субсидій по-новому
З 1 лютого цього року отримувачі субсидій будуть знімати гроші з рахунків та самостійно переказувати їх комунальним підприємствам за спожиті послуги.
Як пояснила заступниця керівника ГУ Пенсійного фонду в Житомирській області Світлана Антонюк, раніше пільгову оплату за водо-, теплокористування, електроенергію та інші житлово-комунальні послуги розподіляли відділення Ощадбанку та Укрпошти. Тепер такої можливості не існує.
Що стосується пенсіонерів, вони й надалі, за бажанням, можуть отримувати субсидію через відділення Укрпошти. Також гроші вони можуть забрати одразу у день виплати пенсії. А от українцям непенсійного віку треба визначатись, як вони хочуть отримувати субсидії:
- або відкрити рахунок у банківській установі, і ці гроші будуть надходити туди;
- або продовжувати отримувати житлові субсидії у відділеннях Укрпошти.
Раніше ми пояснювали, через яку грубу помилку українцям відмовляють у субсидії. Більше про субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?