Платити за проїзд у Києві доведеться по-новому – що зміниться вже з 4 жовтня
Вартість проїзду у громадському транспорті столиці поки не підвищують, але деякі правила все ж оновлять
Правила оплати проїзду в Києві зміняться
Фото: УНІАН, Київпастранс. Колаж: Pro Гроші
В Києві з 4 жовтня зміниться механізм оплати проїзду у громадському транспорті. Списування грошей при оплаті за проїзд банківською карткою відбуватиметься по-новому. До того ж це буде стосуватися як жителів столиці, так і гостей міста.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Київ Цифровий.
Так, вже з 4 жовтня під час оплати проїзду банківською карткою будуть об’єднуватися кожні два платежі.
Це працюватиме наступним чином. Якщо пасажир оплачує проїзд коштами з пластикової банківської картки, Apple Pay або Google Pay, оплата списується за кожні дві поїздки протягом дня. Якщо оплатити проїзд банківською карткою лише один раз, тоді оплата спишеться в кінці дня – після 21:00.
До того ж банківською карткою можна заплатити лише за одного пасажира. Якщо подорожуєте з близькими, то необхідно скористатися одним із таких способів оплати:
- пластиковою транспортною картою;
- QR-квитками.
Як оплачувати проїзд QR-квитками та транспортними картами
Для пасажирів оплата QR-квитками та поїздками на транспортних картах залишається без змін.
"Скануйте транспортну карту або QR-квиток на валідаторі – за кілька хвилин запис про використання з’явиться в застосунку", – уточнили у Київ Цифровий.
Як бути з контролерами
Під час поїздки контролери мають право перевірити, чи заплатив пасажир за проїзд. Однак зміни в списанні платежів не вплинуть на перевірку оплати проїзду.
Що говорити контролерам під час перевірок, залежить від того, чим була здійснена оплата:
- якщо пластиковою банківською карткою – називайте 4 останні цифри номера картки;
- якщо через Apple або Google Pay – називайте 4 останні цифри віртуального рахунку в Wallet;
- якщо QR-квитком або пластиковою транспортною картою – контролер просканує їх своїм зчитувальним пристроєм.
При цьому уточнюється, що записи в мобільній програмі Київ Цифровий про використання квитків і поїздок створені лише для зручності пасажирів та не завжди з’являються миттєво. Тож якщо контролер вимагає запис у застосунку, необхідно звертатися зі скаргою на гарячу лінію Київпастрансу: 0 800 504 411.
Як може змінитися вартість проїзду в Києві
Ми вже розповідали про те, що міська влада вважає, що одна поїздка у громадському транспорті столиці має коштувати 30 гривень. Однак, коли саме на жителів столиці можуть чекати такі зміни, наразі невідомо. Зараз за проїзд доводиться платити 8 гривень. Цей тариф діє ще з 2018 року.
Мер Києва Віталій Кличко запевнив, що до завершення дії воєнного стану в Україні вартість проїзду у столиці змінюватися не буде.
Раніше ми писали про те, яку частину зарплати доводиться віддавати за проїзд у Києві. Також ми пояснювали, як і чому дорожчав проїзд у Києві за останні 10 років.
Сподобалась стаття?