Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ремонт квартир в Україні під час війни: скільки доведеться заплатити

Пояснюємо, наскільки подорожчали послуги будівельників та вартість матеріалів

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Вартість ремонту квартир в Україні значно зросла.

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Війна зруйнувала житло багатьох українців – у кращому випадку вибила вікна, а багато будинків пробиті снарядами чи спалені вщент. Після деокупації північних областей оговтуватися доводиться швидко. Адже ціни на будматеріали зростають чи не щодня.

"З початку війни ще нічого не подешевшало", – розповіла сайту Pro Гроші керуюча одного із магазинів будматеріалів в Чернігівській області.

Вона пояснила, що з кожним завозом нового товару ціни доводиться піднімати. Адже багато заводів будівельних матеріалів зруйновані чи опинилися на тимчасово окупованих територіях. Вартість також залежить від долара, який постійно росте.

"Покупців також поменшало. Люди беруть лише найнеобхідніше. Наважуються на капітальний ремонт переважно ті, хто збирав гроші для нього ще до початку війни", – пояснює Наталія.

Ми попросили її порівняти, наскільки зросли ціни на товари для ремонту. В середньому це 30-40%.

"Якщо до війни лист гіпсокартону можна було купити приблизно за 280 грн, то сьогодні він коштує 450 грн. Вартість цементу до війни була 100 грн, а зараз – 150 грн. Утеплювач (пінополістирол для теплоізоляції будинків та квартир, – ред.) теж подорожчав на 30%", – розповіла керуюча магазином.

Крім того, на 40% зросли ціни і на метал. Як відомо, крупний український металургійний комбінат "Азовсталь" розбомблений окупантами у Маріуполі.

Скільки доведеться заплатити за ремонт?

Якщо ви наважилися на ремонт квартири під час війни, то треба бути готовим до розцінок, які запропонують вам будівельники. Як стверджують фахівці, вартість ремонту зазвичай коштує приблизно від 20 до 50% від вартості самого житла.

Будівельні компанії в найкрупніших містах України (таких як Київ, Одеса чи Львів) також підняли вартість послуг. Якщо до війни за метр квадратний капітального ремонту просили 2,5-3 тис. грн, то сьогодні треба орієнтуватися на мінімальну вартість, яка стартуватиме від 4 тис. грн. В неї зазвичай не входять облаштування ванни сантехнікою, встановлення міжкімнатних дверей та інше додаткове.

Тож з урахуванням супутніх витрат сума зросте. За квадрат доведеться віддати 7-10 тис. грн в залежності від своїх побажань. А за "елітний ремонт під ключ" майстри-будівельники просять від 15 тис. грн.

Однак наголосимо, що точний кошторис проекту зможе скласти лише компетентнний спеціаліст, який порахує і вартість роботи майстрів, і вартість матеріалів.

Ті дані, які публікують на своїх сайтах будівельні компанії, є приблизними. Враховуючи нестабільність курсу гривні, оцінити витрати на ремонт без консультації з будівельниками дуже складно. Можливо лише зорієнтуватися в приблизній сумі, яку треба підготувати.

Водночас, на тих же будівельних сайтах фахівці стверджують, що витрати на ремонт без закупівлі матеріалів становитимуть для квартири площею:

  • 40 м2 – від 90 тис. грн.;
  • 80 м2 – від 160 тис. грн.;
  • 110 м2 – від 225 тис. грн.

Це означає, що треба бути готовим віддати за капітальний ремонт ще орієнтовно третину суми від вартості житла. При цьому, розраховувати на зниження цін на будматеріали у найближчому майбутньому не варто.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.