Ракетний удар по Дніпру: чому люди шоковані заявою Філатова та чи отримають постраждалі гроші
Після російського ракетного удару по житловому комплексу в Дніпрі багато українців залишилися без житла та не розуміють, чи мають вони право на відшкодування
Мешканці ЖК, в який влучила російська ракета, були вражені реакцією Бориса Філатова на їх скарги
Фото: скриншот Pro Гроші. Колаж: Pro Гроші
У п'ятницю, 28 липня, російська армія знову завдала ракетного удару по місту Дніпро. Прямим влучанням ракети "Іскандер" було зруйновано секцію житлового комплексу "Женєва", яка, за словами мера міста Бориса Філатова, ще не була здана в експлуатацію. Однак, слова місцевих громадян свідчать про зворотне, будинок не лише було здано в експлуатацію у 2022 році, а мешканці вже розпочали ремонтні роботи.
Одну з таких історій розповіла власниця квартири у цьому ЖК на своїй сторінці в Instagram. Дівчина зазначила, що 28 липня їх квартиру, де вони вже розпочали ремонт, було зруйновано, але при цьому мер міста в соцмережах заявив, що цей будинок навіть ще не було введено в експлуатацію.
"У цій секції жили люди! Ми транслювали, як робили ремонт, на руках є право власності від 2022 року. Цими заявами місцева влада лише перешкоджає відшкодуванню. У нас ще висить половина боргу за цю квартиру, а починаючи з 24 лютого мій чоловік не займається "ремонтними роботами", а знаходиться на передовій", – написала власниця квартири у соцмережі.
Редакція Pro Гроші поспілкувалася з дівчиною та дізналася, чи зверталася вона кудись із заявою щодо відшкодування. Власниця квартири пояснила, що наразі на факт зруйнованого нерухомого майна відреагувала лише Національна поліція.
Працівники Національної поліції зафіксували факт російської агресії, заповнили необхідні протоколи, сказали далі заповнювати заявку в "Дії" та чекати. Також до цієї процедури має підключитися забудовник, але я думаю ще подати заяву до міської ради, – відповіла дівчина.
Вона також розповіла, що рік тому вибуховою хвилею у їх квартирі вибило вікна, дівчина зверталася за допомогою до районної адміністрації, але, на жаль, це було безрезультатно.
Що кажуть мешканці Дніпра про зруйновану секцію ЖК
За словами місцевих громадян, друга черга була здана в експлуатацію ще у квітні 2022 року, багато людей там вже почали робити ремонт, деякі українці там навіть проживали. Тому, прочитавши пост Бориса Філатова, про те, що будинок стояв пустий під продаж, дніпряни сильно обурилися та почали розповсюджувати в інфопросторі відповіді мера на питання мешканців.
Судячи з коментарів на сторінці у Facebook Бориса Філатова, він не лише не дав чіткої відповіді щодо компенсації за зруйноване житло, а ще й, м'яко кажучи попросив громадян "помовчати", зазначивши, що мешканці цього ЖК звертатимуться з невдоволенням до нього в останню чергу.
На жаль, дніпряни вже звикли до такого відношення зі сторони їхнього мера, та навіть не дивуються, коли він починає напряму їм хамити та ображати.
Реакція місцевої влади на влучання російської ракети в житловий будинок
Після того, як ракета зруйнувала секцію житлового комплексу в центрі міста, мер Дніпра написав пост у своєму Telegram-каналі про те, що саме в цій частині комплексу не було мешканців та сказав, що "ця секція була другою чергою під продаж". Цей пост дуже сильно обурив дніпрян, які вже придбали в цьому будинку квартири, але після чергового ракетного обстрілу залишилися без даху над головою.
Але й у такому разі Філатов не змусив довго чекати та виклав вже другий пост зі зверненням до громадян щодо виплат компенсації, де також заявив, що, скоріш за все, він більше не балотуватиметься в мери міста, адже громадянам не подобається, як він виконує свої обов'язки.
Чи мають право мешканці ЖК на отримання компенсації
Голова адвокатського об'єднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець у коментарі журналісту Pro Гроші зазначив, що будь-яка особа, житло якої постраждало від російської агресії, має право на отримання грошової компенсації та неважливо, чи введено це житло в експлуатацію, чи ні.
Якщо у людини є майнові права, або право власності, вона має повне право розраховувати на компенсацію, у тому випадку, якщо вона доведе, що це майно належало саме їй. Наприклад, це може бути навіть договір про інвестування житла, тобто майнові права на цю нерухомість.
Єдине питання, що механізм компенсації наразі не розроблений, а та схема що запропонована чинним законом, який було ухвалено, вона вкрай корупційна та не дає право українцям на отримання компенсації без надання відповідних хабарів місцевій владі.Ростислав Кравець
Голова профспілки "Українська незалежна фундація юристів", голова АТ "Кравець і партнери"
Адвокат також зазначив, що слова Бориса Філатова про необхідність прописки для отримання компенсації – є неправдивими. А якщо, наприклад, там проживали їх родичі тощо, то у такому разі люди залишаться без житла та грошей? Ні, так це не працює.
Це чергове підтвердження того, що сама схема компенсації, за завдану шкоду з боку РФ, дуже корумпована. Можливо, він мав на увазі, що потрібна прописка для надання тимчасового житла, але навряд чи, – пояснив експерт.
Чому мер міста вводить в оману неправдивими постами
Ростислав Кравець зазначив, що цим постам є кілька пояснень:
- Філатов вкотре довів свою некомпетентність;
- або він намагається просто маніпулювати місцевими громадянами та зняти з себе відповідальність (наприклад, якщо там були дуже великі порушення, або документи були незаконно отримані).
Таким чином, ці пости означають лише одне: українцям потрібно брати все у свої руки та постійно моніторити дії місцевої влади.
Раніше ми розповідали, що відбувається з компанією "Київміськбуд" та скільки їм не вистачає грошей для добудови житлових будинків. Також ми писали, що буде з цінами на квартири у серпні.
Сподобалась стаття?