Дизайн з "дешевим відтінком": три речі, які не можна ставити вдома (фото)
Намагаючись зекономити, нерідко вдома з’являються речі, що роблять житло дешевим на вигляд і позбавленим смаку
Три речі, які роблять дизайн житла дешевим і некрасивим
Фото: Pinterest. Колаж: Pro Гроші
Українці, які не мають коштів на звернення до дизайнера, часто можуть приймати помилкові рішення щодо інтер’єру житла. Наприклад, намагаються зекономити на дрібницях і купують речі, що перетворюють оселю на приміщення з дешевим ремонтом і поганим смаком.
Які предмети не варто ставити вдома, порадив співзасновник Good Idea Олександр Кєвшин.
Кольорова підсвітка
Здавалося б, таке освітлення може створювати естетичні ефекти та додавати настрою приміщенню. Але недоліків у використанні більше. По-перше, складність встановлення: деякі системи вимагають додаткових компонентів, які потребують спеціалізованого встановлення. Це складний процес і без допомоги фахівців не обійтися.
По-друге, яскраві кольорові випромінювання впливають на очі. Хтось може відчувати дискомфорт, напруження чи головний біль при тривалому перебуванні в кімнаті з інтенсивною LED-підсвіткою. По-третє, конкретні кольори знижують якість сну. Зокрема бірюзовий і синій збуджують мозок, заважаючи заснути.
Загалом підсвітка хоч і видається стильним рішенням, але не виправдовує очікувань і залишається даремною тратою коштів. Експерт порадив зупиняти вибір на м'якому освітленні, наближеному до природнього.
Текстильні шторки у ванній
Хто не купував додому різнокольорові шторки з хаотичними малюнками, щоб повісити у ванну та захистити кімнату від води? Але погодьтеся, таке рішення ніяк не поєднується зі стильним сучасним дизайном. Навіть нейтральні відтінки не врятують ситуацію, бо подібні речі обтяжують простір і візуально його зменшують.
До всього – ванна є приміщенням з підвищеною вологістю. Текстильні матеріали швидко вбирають рідину та не висихають, що створює сприятливе середовище для плісняви та бактерій. А це вже слугує поштовхом до проблем зі здоров’ям. Плюс вони вимагають регулярного прання або чищення, тому швидко втрачають кольори, зношуються.
Замість шторок використовуйте спеціальні водонепроникні загородки з вінілу чи скла, які легко миються, стійкі до вологи, забезпечують оптимальну гігієну та безпеку.
Пластмасові полиці та комоди
Нерідко бажання економити конвертується в купівлю дешевих комодів і полиць для зберігання речей. Це найгірше, що можна зробити з дизайном своєї стильної кімнати, адже такі атрибути мають непривабливий вигляд. Вони менш міцні, тож швидко ламаються чи пошкоджуватися при навантаженні важкими предметами.
І взагалі, поміркуйте про екологію: пластмасові меблі виготовляють з нафтопродуктів і синтетичних матеріалів, що негативно впливає на довкілля. Поверхні легко дряпаються і вицвітають під впливом сонячного світла, тому термін експлуатації короткий. Порівняно з іншими матеріалами, пластик не дає великого різноманіття стилів, отже знайти естетично привабливий комод, що підходить під інтер’єр кімнати, буде важко.
Замість пластмаси розгляньте альтернативні варіанти, як от меблі з натурального дерева чи металу. Вони коштують дорожче, але будуть слугувати набагато довше. Якість говорить сама за себе.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що не так зі смарт-квартирами та розповідав про особливості студій, скільки вони коштують в Україні. Також ми повідомляли, в яких маєтках живуть люди зі списку Forbes.
Сподобалась стаття?