Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Настав час змін – які тренди на ринку праці у 2023 році

Понад третина роботодавців очікують від майбутніх працівників розвинутих міжособистісних навичок

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Персонал пристосувався до нових вимог

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні на ринок праці впливають різні чинники, такі як економічний розвиток, технологічний прогрес, демографічні тенденції та ситуація в країні. Саме вони формують тренди.

Про це пише 5 Канал.

Синергія роботодавців та працівників

Всі проблеми, повʼязані з війною, значною мірою вплинули на ринок праці. Утім, український бізнес проявив стійкість та адаптивність. Він закупив генератори, подбав про інтернет, навчившись працювати без світла та корегувати графік.

Персонал зі свого боку теж пристосувався до нових вимог. Він добре виконував свої обовʼязки, не дивлячись ні на що, і працював на результат.

Ринок роботодавця

2023 рік так само буде роком, орієнтованим на роботодавців. Вони застосовують різні стратегії для оптимізації витрат:

  • наймають виключно найкращих та найдосвідченіших кандидатів;

  • беруть на роботу нових працівників та навчають їх з нуля;

  • утримують співробітників шляхом внутрішньої мобільності та підвищення кваліфікації тощо.

Підвищення кваліфікації та внутрішня мобільність

Роботодавці тепер приділятимуть більше уваги внутрішній мобільності працівників та підвищенню їхньої кваліфікації. Наразі в країні умови, коли перспектива кар’єрного росту та підвищення заробітної плати є незначними. Отже, тепер важливо, щоб працівники все ж могли розвивати свої навички.

Роботодавці готові інвестувати в цю справу, а працівники теж охочіше вибирають компанії, де є можливість для їхнього розвитку. У цьому контексті важливо демонструвати активну позицію, готовність вчитися та розвиватися.

Наймання на роботу за "м'якими" навичками

Упродовж останніх років soft skills стали дуже важливим фактором. Саме на них роботодавці звертали найбільше уваги.

Понад третина роботодавців очікують від майбутніх працівників розвинутих міжособистісних навичок для побудови високоефективних команд, створення інклюзивного середовища. Також важливо, аби працівники володіли навичками самоконтролю та самомотивації.

Ще сьогодні велике значення надається емоційній та стресостійкості кандидатів, їхньому вмінню працювати в різних умовах.

Як ChatGPT впливає на заробіток компаній

На фоні шаленої популярності ChatGPT у 2023 році поповзли вгору акції технологічних компаній, діяльність яких пов'язана з розвитком штучного інтелекту.

Таким чином, лише 20 компаній — переважно пов’язані зі штучним інтелектом — підтримують індекс S&P 500 і виходять в плюс. Така ситуація сигналізує про зростання ризиковості на ринку.

Раніше ми розповідали, що зміниться для ФОПів з 1 липня 2023 року. Також ми писали, які сфери бізнесу назавжди втратили свою актуальність.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.