На вакансії нема кому відгукуватися: чому в Україні бракує медиків і де найбільше роботи
Розібралися, яка ситуація на ринку вакансій в медичній сфері, та в яких областях лікарів бракує
За кількістю пропозицій роботи для медиків лідирує Київвська область
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Ринок праці України в категорії "Медицина, фармацевтика" переживає не найкращі часи. Сайти для пошуку роботи переповнені вакансіями у цій галузі, але на них нікому відгукнутися. У 2023 році ринок праці у медичній сфері відновився на 114%. І хоча вакансій стало більше, ніж на початку повномасштабного вторгнення, фахівців бракує.
Про ситуацію з роботою у медичній галузі розповідає редакція Pro Гроші.
За даними Work.ua, після початку повномасштабного вторгнення кількість вакансій у категорії "Медицина, фармацевтика" скоротилась у 7 разів. Якщо у лютому 2022 року розділ нараховував 6 465 пропозицій роботи, то у березні того ж року їх залишилось 806. Наразі за кількістю вакансій категорія "Медицина, фармацевтика" займає 10 місце на ринку праці. Роботу пропонують 6 465 лікарям, а це означає, що ринок відновився на 114%.
Де ринок відновився найкраще
За кількістю пропозицій роботи для медиків лідирує Київська область з показником 2 570 вільних місць. Велику потребу у кваліфікованому медперсоналі також мають:
- Дніпропетровська обл. — 610 пропозицій;
- Львівська обл. — 553 пропозиції;
- Одеська обл. — 546 пропозицій;
- Харківська обл. — 341 пропозиція.
Найкращу динаміку відновлення демонструють західні області України. Кількість пропозицій роботи подекуди збільшилась у двічі та навіть в тричі. Ситуація з рівнем відновлення кількості вакансій виглядає так:
- Закарпатська обл. — 307%;
- Рівненська обл. — 253%;
- Чернівецька обл. — 230%;
- Волинська обл. — 182%;
- Івано-Франківська обл. — 180%.
Де відновлення відбувається повільно
"Відгуків на лікарські спеціальності, на вакансії анестезиста та рентгенолаборанта немає взагалі. Таких спеціалістів немає і серед резюме шукачів. У дефіциті медичні сестри, тому що підходящих кандидатів дуже мало. Багато шукачів мають прострочені медичні документи, бо давно не працювали в медичній сфері та не проходили обов’язкове для медпрацівників підвищення кваліфікації", — розповіла директорка медичної клініки у Запоріжжі Наталя Бурзаєва.
А от у прифронтових районах роботодавці скаржаться на дефіцит кваліфікованих кадрів. Відновлення в цих районах також відбувається, але значно повільніше ніж в інших областях країни.
Раніше ми писали, кого з лікарів не зможуть забрати на фронт, а також кому не заплатять за перебування на лікарняному.
Сподобалась стаття?