Ера цифрових технологій на ринку праці: які 3 професії невдовзі можуть зникнути
Розповідаємо, які сфери діяльності повністю можуть замінити робочу силу автоматизованими процесами
Цифрові технології та штучний інтелект можуть повністю замінити робочу силу
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Ринок праці продовжує трансформуватися, багато сфер діяльності вже починають поступово відмовлятися від робочої сили та замінювати її цифровими технологіями. Тому невдовзі це може призвести до зникнення певних професій.
Редакція Pro Гроші запитала у нейромережі ChatGPT, які професії можуть зникнути найближчим часом.
Провідник поїзда
В деяких країнах вже починають запроваджувати автоматичні системи керування поїздами. Це означає, що вони невдовзі можуть повністю замінити традиційну роботу провідника.
Люди скануватимуть квитки самостійно, купуватимуть каву на касах самообслуговування тощо. Тобто, робоча сила у цій сфері діяльності може суттєво скоротитися, а може й зникнути взагалі.
Банківський працівник з обробки документів
Зараз стрімко розвиваються цифрові технології та автоматизація банківських процесів. У зв'язку з цим робота, яка пов'язана з ручною обробкою паперових документів, може стати менш затребуваною.
Оскільки все більше банків переходять до електронних систем та цифрових процесів, це значно знизить попит на робочу силу у цій сфері діяльності.
Касир у роздрібній торгівлі
Зараз в багатьох магазинах запроваджені каси самообслуговування, й для населення це дуже зручно, адже не потрібно стояти в черзі та чекати, поки касир здійснить необхідну операцію.
Тож, з розвитком електронної комерції та автоматизованих систем оплати роль касира у роздрібній торгівлі може бути суттєво скорочена.
"Варто зазначити, що навіть якщо деякі професії зникнуть, це може відкрити нові можливості та вимоги в інших сферах. Майбутнє роботи вимагатиме адаптації та набуття нових навичок, тому перекваліфікація та навчання стануть ключовими факторами для успішної кар'єри", – відповіла нейромережа.
Які професії будуть затребуваними через 5 років
Очікується суттєве зростання кількості вакансій, пов’язаних з цифровими технологіями та цифровою торгівлею. Загалом високий попит спостерігатиметься на такі професії:
- оператори сільськогосподарського обладнання;
- водії важких вантажівок і автобусів;
- вчителі професійно-технічної освіти;
- механіки та ремонтники машин;
- фахівці з розвитку бізнесу;
- будівельні конструктори й суміжні професії;
- викладачі університетів і вищих навчальних закладів;
- інженери-електротехнологи;
- робочі листового та конструкційного металу, формувальники й зварювальники;
- вчителі спеціальної освіти;
- водії легких вантажівок або служб доставки;
- цифрові фахівці з трансформації;
- будівельники;
- спеціалісти зі сталого розвитку;
- фахівці з цифрового маркетингу та стратегії.
Раніше ми розповідали, скільки українців активно шукають роботу під час війни. Також ми писали, як роботодавці змінили пріоритети щодо кандидатів.
Сподобалась стаття?