Зниження облікової ставки: чи вплинуть такі зміни на курс долара
Розповідаємо, чи очікувати курсових змін на валютному ринку України після зниження облікової ставки
Курс долара не знаходиться під впливом облікової ставки
Фото: Pexels
В Україні знову оголосили про зниження облікової ставки до 16%, однак у багатьох українців виникає питання чи вплинуть такі зміни на курс долара. Скоріш за все, на курс іноземної валюти зниження облікової ставки не вплине, до того ж фактичний рівень ставок на операції з банками не зміниться.
Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний під час брифінгу.
Як він пояснив, вже кілька тижнів валютний ринок працює в режимі гнучкого курсоутворення, а курс іноземної валюти рухається в обидва напрямки.
"Ми бачимо, що мета курсової стійкості та адаптації учасників ринку та самого ринку до нових умов, коли курс формується насамперед попитом та пропозицією, звісно, за участю НБУ, забезпечується", – зазначив Пишний.
За його словами, це рішення жодним чином не вплине на стан курсу долара та валютного ринку загалом. Такої ж думки й заступник голови НБУ Юрій Гелетій. Він додав, що фактично рівень ставок за операціями Нацбанку з іншими банками не змінився.
"Ми не очікуємо, що рішення щодо встановлення облікової ставки негативно вплине на валютний ринок. Нашим пріоритетом залишатиметься збереження його стійкості", – додав він.
НБУ вкотре зменшив облікову ставку
Національний банк України з 27 жовтня 2023 року знизив облікову ставку до 16%, але фактично ставки за операціями з фінансовими установами не зміняться. До цього облікову ставку знижували Нацбанк знижував два рази – у вересні 2023 року до 20%, а до того – з 25% до 22%.
Так, у таких нововведень є певні наслідки, які потрібно знати українцям:
- ставка за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт буде 16%;
- ставки за іншими операціями НБУ з банками – "облікова ставка + 4 в.п." (20%);
- ставки за кредитами рефінансування – "облікова ставка + 6 в.п." (22%).
Таким чином за тримісячними депозитами привабливість та дохідність гривневих інструментів залишиться на поточному рівні. Це певною мірою дозволить захистити заощадження громадян від інфляції, якщо гроші знаходяться на депозитах та ОВДП.
Раніше ми розповідали, в НБУ пояснили нові норми фінмоніторингу. Також ми писали, що НБУ назвав головні пріоритети курсової політики.
Сподобалась стаття?