Шахраї атакують українців! Як захистити особисті дані у Viber
Якщо ви хочете переказати гроші на допомогу, то краще користуйтеся реквізитами на офіційних сайтах

Зверніть увагу на позначку профілю у соціальній мережі
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Шахраї намагаються виманювати гроші або персональні дані за допомогою підозрілих повідомлень та дзвінків у соціальних мережах та месенджерах. Саме для цього вони використовують Viber, Facebook чи WhatsApp. Однак ви можете захистити себе завдяки кільком правилам.
Про це розповіли у пресслужбі Rakuten Viber.
Як вберегтися від шахраїв у Viber
- Якщо ви отримали посилання у чаті на невідомий сайт від незнайомого адресата чи з підозрілим текстом повідомлення, то не переходьте за ним. Наприклад, якщо вас просять перекинути гроші за новою програмою допомоги, то спочатку перевірте цю інформацію на сторонніх джерелах. Посилання ж від шахраїв можуть перевести вас одразу на форму переказу коштів.
- Зверніть увагу на позначку профілю. Адже організації, офіційно зареєстровані у Viber, мають "блакитну пташку" біля назви та містять активне посилання на сайт в описі.
- Перевірте інформацію про організацію в Інтернеті, адже більшість із них повинні мати сайт, який з'явиться на першій же сторінці результатів пошуку. Також на порталах зазвичай вказані посилання на соціальні мережі та месенджери компаній.
- Якщо ви хочете переказати гроші на допомогу, то краще користуйтеся реквізитами на офіційних сайтах або ж долучайтеся до зборів від людей, яких ви знаєте особисто.
- Ніколи не діліться персональною інформацією в чатах та телефоном.
Якою інформацією ніколи не можна ділитись
- Контактні дані.
- Платіжні дані.
- Дані документів.
- Локація.
- Паролі та кодові слова.
Що робити, якщо шахраї зняли кошти з вашої картки?
Існує певний алгоритм дій, які потрібно виконати після виявлення несанкціонованого списання грошових коштів з рахунку, а саме:
- заблокувати банківську карту, з якої здійснено несанкціоноване списання грошових коштів;
- звернутися до служби підтримки банківської установи телефоном чи онлайн, щоб повідомити про ситуацію, що склалася;
- звернутися до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами;
- звернутися із заявою про визнання особи потерпілою в межах кримінального провадження.
Як захистити свої гроші на картці?
Потрібно дотримуватися простих правил безпеки:
- не тримайте PIN-код картки разом із самою карткою, його потрібно знати напам’ять;
- не розголошуйте PIN-код і CVV2-код своєї платіжної картки третім особам. Ігноруйте запити надати цю інформацію навіть від працівників банку або представників правоохоронних органів;
- регулярно змінюйте PIN-код картки. Але робити це потрібно через перевірений банкомат, який розташований всередині відділення банку.
Інші правила читайте тут.
Раніше ми розповідали, що в Україні вигадали нову схему шахрайства для ВПО. Також ми писали про "секрети" надійного пароля для банківських додатків. Більше про шахрайські схеми читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?