Не всі ВПО можуть отримувати грошову допомогу – 5 причин скасування виплат
Кошти від держави не розраховані на всіх ВПО без винятків, тож варто знати, в яких випадках допомогу можуть скасувати

Причини, через які ВПО можуть скасувати виплати від держави
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні внутрішньо переміщені особи можуть отримувати від держави фінансову допомогу в розмірі 2 000 грн щомісяця на дорослого та 3 000 на дитину і людину з інвалідністю. Втім деякі фактори можуть стати причиною відмови у державній підтримці.
Про це розповіли фахівці "Юридичного порадника для ВПО".
5 причин, чому можуть скасувати виплати ВПО
- Виключення зі списку територій, де ведуться бойові дії, чи тимчасово окупованих територій
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій періодично оновлює список населених пунктів, на яких ведуться активні бойові дії чи які тимчасово окуповані Російською Федерацією. Наявність у переліку вашого міста чи села є підставою для нарахування грошової допомоги. Тож виключення також потягне за собою скасування виплат.
- Особа не проживає за вказаною адресою
Про зміну фактичного місця проживання потрібно інформувати органи соціального захисту протягом 10 календарних днів. Якщо перевірка виявить відсутність людини за вказаною адресою, а нова не зареєстрована, то грошові виплати анулюють. Довідка внутрішньо переміщеної особи залишиться дійсною.
- Людина виїхала за межі України
Перебування за кордоном понад 60 днів є підставою для анулювання фінансових нарахувань та статусу ВПО.
- ВПО до 24 лютого 2022 року не мають права на кошти
Цей пункт залежить від конкретної ситуації. Передбачено, що українці, які мали статус внутрішньо переміщеної особи до початку повномасштабного вторгнення, і станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу, можуть претендувати на нову виплату за однієї умови – вони повторно евакуювалися з окупації чи зони бойових дій.
- Діти переселенців не отримують виплати
Також спірний пункт, який змінюється під впливом обставин. Загалом на дитину можна оформити довідку ВПО, але кошти доступні у випадку, коли батьки переїхали з населеного пункту в районах бойових дій або окупації після 24 лютого.
Від яких доходів не залежить отримання допомоги
Наявність інших джерел доходу не є підставою відмовити у державній фінансовій допомозі ВПО. Українці повинні знати, який додатковий заробіток не впливає на призначення коштів:
- гуманітарна допомога;
- гроші від міжнародних організацій;
- субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;
- інші види соціальних допомог і компенсацій;
- офіційне працевлаштування чи реєстрація фізичної особи-підприємця;
- придбання нерухомого чи рухомого майна.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що діти зі статусом ВПО можуть отримати певні пільги в Україні. Також ми повідомляли, що військовим пропонують змінити розмір додаткових виплат і розповідали, скільки нараховуватимуть.
Сподобалась стаття?