Майнінг криптовалют: скільки коштує видобути один біткоїн в Україні
Аналітики дослідили, у яку суму обійдеться майнінг найпопулярнішої криптовалюти та в яких країнах це невигідно

Аналітики дослідили вартість майнінгу криптовалют в Україні
Фото: СБУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Аналітики дослідили вартість майнінгу одного біткоїна. Ситуацію порівняли у 147 країнах світу. При цьому умови в Україні виявилися одними з найвигідніших.
Про це повідомляє CoinGecko.
Скільки коштує майнінг біткоїна
В Україні видобуток одного біткойна обійдеться в 10 730 доларів. Під час дослідження враховували вартість електроенергії, яка потрібна для видобутку однієї монети.
"Для видобутку одного біткойна (BTC) потрібно в середньому 266 000 кіловат-годин (кВт-год) електроенергії. Цей процес триватиме приблизно сім років, вимагаючи щомісячного споживання електроенергії близько 143 кВт-год", – йдеться в дослідженні.
Також на вартість впливають хешрейт обладнання для майнінгу та складність майнінгу в мережі. В розрахунок брали вісім моделей майнінгу з різними значеннями хешрейту та середнього часу, щоб визначити середню вартість процесу.
Які ціни на майнінг в Європі
В Європі вони виявилися одними з найвищих. Все через високі ціни на газ та світло, які виникли в умовах COVID-19, а також через припинення постачання газу Росією до деяких країн через війну в Україні.
Найдорожче видобути один біткойн в таких країнах:
- Італія – 208 560 доларів;
- Австрія – 184 352 доларів;
- Бельгія – 172 381 долар;
- Данія – 166 795 доларів;
- Німеччина – 163 336 доларів;
- Ірландія – 159 612 долара;
- Литва – 152 163 доларів.
Найнижчі ціни в Азії та Африці. Наприклад, майнінг однієї монети у Лівані коштує 266 доларів. Хоча й у багатьох країнах майнінг або заборонений або суттєво обмежений.

Які цифрові валюти купують українці
Криптовалюта в Україні щороку стає усе популярнішою. Водночас українці віддають перевагу трьом віртуальним активам. Аналітики з CoinGecko з'ясували, що Україна потрапила до переліку держав, зацікавлених у популяризації біткоїна. А загалом найчастіше наші громадяни, для здійснення операцій, використовують такі токени:
- Bitcoin;
- Tether;
- Ethereum.
Крім того, в Україні власники криптовалюти можуть навіть розплачуватися ними за деякі товари та послуги. Наприклад, за біткоїн в Україні можна купити квартиру, одяг, продукти харчування та інші вироби.
Раніше ми писали про те, яких змін може зазнати ринок криптовалюти в Україні. Також ми розповідали про те, що біткойн встановив новий особистий рекорд.
Сподобалась стаття?