Гривня опинилася під тиском – як угода з МВФ вплине на валютний ринок
Економічна ситуація в України вимагає виважених та стратегічних кроків від НБУ та уряду
Які виплати можуть отримати військовослужбовці
Фото: Pixabay
Національний банк України (НБУ) анонсував наміри до більш гнучкого регулювання обмінного курсу гривні до долара США. При цьому продовжиться контроль за курсом, а коливання залишатимуться помірними.
Про це завив керівник НБУ Андрій Пишний на сторінці у Facebook.
За його словами, обмінний курс гривні продовжуватиме виконувати роль поглинача економічних шоків та допомагати економіці адаптуватися до внутрішніх і зовнішніх змін.
Зазначається, що цей крок частково є частиною стратегії валютної лібералізації, яка передбачає перехід до більшої гнучкості обмінного курсу та відновлення інфляційного таргетування.
Основна мета цієї політики, як розповів Пишний, запобігти надмірним коливанням та зберегти контроль над інфляційними та курсовими очікуваннями.
Що відомо про результати місії МВФ
У пресслужбі регулятора повідомили, що в Україні завершилася місія Міжнародного валютного фонду щодо п’ятого перегляду програми "Механізм розширеного фінансування" (The Extended Fund Facility, EFF) яка відбувалися з 4 по 10 вересня.
Місія підтвердила досягнення угоди на рівні персоналу щодо п'ятого перегляду програми "Механізм розширеного фінансування" (EFF). Після схвалення Рада директорів МВФ, Україна отримає фінансування обсягом близько 1,1 млрд доларів США.
Керівник місії МВФ в Україні Гевін Греї повідомив про високу ефективність програми попри війну.
У МВФ відзначили, що політика української влади, адаптивність населення та бізнесу, а також стабільне зовнішнє фінансування сприяли підтримці макроекономічної та фінансової стабільності. Реальний ВВП у І кварталі 2024 року зріс на 6,5% р/р, а міжнародні резерви склали 42,3 млрд дол. США.
Прогноз МВФ передбачає сповільнення економічного зростання в другій половині 2024 року через наслідки атак на енергетичну інфраструктуру та війни. Очікується, що реальний ВВП зросте на 3%, а інфляція досягне 9%. Розв'язування проблеми дефіциту електроенергії й далі буде критичним.
МВФ також похвалив стабільність фінансового сектору і швидкі темпи реформ. Однак можливості для пом'якшення монетарної політики обмежені ризиками інфляції. НБУ продовжить реалізацію політики гнучкості обмінного курсу, щоб запобігти надмірним коливанням.
Раніше ми повідомляли, як зміниться середня зарплата в Україні у 2024 році. Також ми писали, що буде з курсом долара в Україні цього тижня.
Сподобалась стаття?