Деяких українців можуть змусити повернути субсидію – що відомо
Якщо ви відмовляєтеся повертати гроші, то орган, що призначив виплату, може звернутися до суду
Пільгу можна оформити на оплату певних послуг
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Деяких українців можуть змусити повернути субсидії на оплату комунальних послуг. Це може статися у кількох випадках.
Про це йдеться в постанові Уряду №848.
У вас заберуть субсидію, якщо:
- ви приховали свої справжні доходи та продовжували отримувати допомогу від держави.
- не оплачували в повному обсязі комуналку в період більше ніж 3 місяці та маєте борг.
У вас можуть забрати субсидію, якщо борг за комуналку складає понад 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це 340 тисяч гривень.
Якщо у вас є порушення, однак ви відмовляєтеся повертати гроші, то орган, що призначив виплату, може звернутися до суду з позовом щодо примусового стягнення коштів.
Як ВПО отримати субсидію
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть оформити субсидію за місцем тимчасового проживання.
У Львівській ОВА роз'яснили, що переселенці мають право на субсидію, навіть якщо у них немає офіційного договору оренди. Достатньо лише задекларувати місце проживання та подати довідку про статус ВПО.
Водночас для призначення субсидій може знадобитись акт обстеження, який підтверджує фактичне проживання ВПО за конкретною адресою. Це потрібно також для того, щоб уникнути плутанини й пересвідчитися, що за цією адресою не проживають офіційно зареєстровані там люди (наприклад, власники квартири, які здають її в оренду).
На які послуги надається субсидія
Пільгу можна оформити на оплату:
- житлових послуг – послуг з управління багатоквартирним будинком;
- комунальних послуг – послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
- абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, зокрема за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком та витрат на комунальні послуги в такому будинку (абонентська плата з постачання теплової енергії, гарячого водопостачання, централізованого постачання холодної води);
- на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Раніше ми писали про те, кому не скасують субсидію через борги. Також ми пояснювали, як визначають склад домогосподарства для призначення субсидії.
Сподобалась стаття?