Зеленський ветував скандальний закон про фінансування добудови музею Голодомору – деталі
Президент заблокував попереднє рішення парламенту щодо виділення 500 млн гривень на музей
Зеленський ветував закон про виділення коштів на музей Голодомору
Фото: Офіс президента, музей Голодомору/Facebook. Колаж: Pro Гроші
Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт про виділення понад пів мільярда гривень на добудову Національного музею Голодомору. Тим самим він скасував попереднє рішення Верховної Ради.
Про це йдеться в картці законопроєкту №9437.
На сайті Верховної Ради з'явилася інформація про те, що 27 липня документ повернули до парламенту з пропозиціями президента України. Текст самих пропозицій наразі відсутній.
Що відомо про скандал довкола будівництва музею
13 липня Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає виділення додаткових 573,9 млн гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору. За це рішення проголосували 312 народних депутатів на пленарному засіданні.
А колишній міністр культури Олександр Ткаченко називав таку ініціативу доречною. Однак у суспільстві це сприйняли по-іншому. Зокрема український блогер та волонтер Ігор Лаченков заявив, що створення музею Голодомору – "дуже важливо та дійсно потрібно", але не за такі кошти. За його словами, під час війни ці гроші можна було б спрямувати на те, щоб повністю покрити потреби кількох бригад.
Чому Ткаченко пішов у відставку
Колишній міністр потрапив під критику за те, що за його підтримки виділили значні кошти, а саме 400 мільйонів гривень на кіноіндустрію. Ткаченко тоді заявив, що "це нормально, що під час війни держава підтримує у тому числі серіальне виробництво".
Аргументом Ткаченка було те, що культура допомагає зміцнити національну свідомість, об'єднати громадян і підтримувати моральну стійкість у складні часи.
Втім такий вчинок негативно сприйняли українці. Та закликали спрямувати такі великі суми на оборону. На конфлікт відреагував і президент Володимир Зеленський. Він закликав прем'єр-міністра Дениса Шмигаля знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз "дійсно потрібні" Мінкульту та натякнув, що у світі "є люди, які можуть допомогти".
Також Зеленський попросив прем’єр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики, а невдовзі стало відомо, що Ткаченко написав заяву про відставку.
Раніше ми писали про те, хто може очолити Міністерство культури замість Олександра Ткаченка. Також нагадаємо, що нещодавно Арахамія анонсував зміни з державними закупівлями.
Сподобалась стаття?