Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Заповіт під час війни – хто може посвідчити документ, окрім нотаріуса

Варто зазначити місце і час складання документа, а також свою дату та місце народження

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Заповідач може усно озвучити останню волю

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Раніше заповіт в Україні міг посвідчити здебільшого державний або приватний нотаріус. І в переважній більшості випадків це дійсно так. Проте наразі законодавством передбачений вичерпний перелік й інших посадових осіб, які можуть це зробити.

Про це свідчить ст. 40 ЗУ "Про нотаріат".

В Україні посвідчити заповіт, окрім нотаріуса, також можуть:

  • головний лікар, його заступник з медичної частини або черговий лікар цієї лікарні, госпіталю, іншого стаціонарного закладу охорони здоров`я, а також начальник госпіталю, директор або головний лікар будинку для осіб похилого віку та інвалідів;

  • капітан морського або річкового судна;

  • начальник пошукової або іншої експедиції;

  • командир (начальник) військової частини, з`єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії;

  • начальник установи виконання покарань;

  • уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування.

Заповіт має бути у письмовій формі. Також варто зазначити місце і час складання заповіту, свою дату та місце народження, а ще власноруч підписати документ.

Також заповідач може усно озвучити останню волю, яка обов'язково має бути складена та посвідчена у 2 примірниках:

  • один – для заповідача;

  • другий – для держави.

Заповіт потрібно передати до державного нотаріального архіву за вашим постійним місцем проживання у той же день.

Що буде, якщо не скласти заповіт?

Раніше ми вже пояснювали, що про складання заповіту треба подбати завчасно. Розподілу підлягає майно, яке або ж є на момент складання заповіту, або ж належатиме спадкодавцю на момент смерті.

Якщо заповіту немає, то спадщина буде ділитись за законом, згідно з чергою. І логічно, що спочатку ваше майно отримає прямий спадкоємець, а лише після нього вже всі інші.

Також важливо, що спадок може не отримати людина, яка була у цивільному шлюбі з вами, або доглядала за вами. Якщо заповіту немає, то ця людина буде в останній черзі спадкування та фактично буде безправна.

Детальніше про тему заповіту та спадщини ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.

Чи передадуться у спадщину борги померлого

Раніше ми розповідали, що дійсно може бути, що окрім активів особа може передати у спадщину ще й борги. Але є важливий момент, усі особи, які вступили у спадщину, будуть нести відповідальність перед кредиторами виключно в розмірі вартості спадкового майна. Навіть, якщо сума боргу перевищуватиме цю вартість.

Раніше сайт Pro Гроші вже писав про те, чим може бути небезпечний фіктивний шлюб. Також ми розповідали, як можна оформити спадщину на квартиру в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.