Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Новий порядок військової служби: хто може отримати звання офіцера

Парламент дещо спростив правила отримання офіцерського звання

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Як отримати звання офіцера

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Відтепер отримати звання офіцера можуть ті захисники, у яких ще немає вищої освіти, однак вже мають відповідний бойовий досвід.

Такий Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та проходження військової служби схвалила Верховна Рада в понеділок, 20 березня.

Документ підтримало 283 народних обранців.

Кому надаватимуть офіцерські звання

Законом удосконалюється визначення співвідношення військових звань сержантського складу. Зокрема, закон передбачає надання офіцерських звань тим захисникам, які не встигли отримати вищу освіту, але мають відповідний бойовий досвід.

Яке випробування при вступі на військову службу за контрактом

Буде запроваджено випробування при прийнятті на військову службу за контрактом. Законом також встановлюються нові строки проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років шляхом виключення положення щодо шестимісячного строку.

"Також передбачена заміна військового звання "перший сержант" на "головний сержант" – для врегулювання пенсійного забезпечення громадян, які були звільнені з військової служби та яким були присвоєні відповідні військові звання до набрання чинності цим Законом), а також унормувати можливість зарахування строку вислуги років у військовому званні, що було присвоєно військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, до проведення встановленої Законом переатестації, для отримання чергового оновленого військового звання", - йдеться у пояснювальній записці.

Що ще пропонує закон

  • врегулювати деякі норми щодо встановлення, зміни або припинення правових відносин між державою та громадянами України в питаннях виконання останніми військового обов’язку, зокрема пов’язаних із підготовкою громадян до військової служби, їх припискою до призовних дільниць, призовом на військову службу та проходженням ними строкової військової служби;
  • запровадити випробування при прийнятті на військову службу за контрактом;
  • установити строки проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років шляхом виключення відповідного положення щодо шестимісячного строку;
  • осучаснити деякі положення Закону та розділити їх у часі (на мирний час та особливий період – поза та в межах періодів проведення мобілізації, дії воєнного стану та стану війни) за результатами проведеного в державі правого режиму воєнного стану, а також особливостей функціонування держави в разі оголошення стану війни;
  • привести положення статті про звільнення військовослужбовців з військової служби у відповідність із раніше ухваленими законами.

Раніше ми розповідали про те, кого з військових звільнили від оподаткування доходів. Також ми писали, чому деяким військовим можуть затримувати виплати. Вас може зацікавити матеріал про те, чи можуть під час війни виїхати за кордон студенти іноземних навчальних закладів. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.