Загальна мобілізація: як проходить медкомісія для резервістів та хто не придатний до служби
Подробиці медичного огляду резервістів – яких лікарів слід пройти та які аналізи треба здати
Мобілізація резервістів - які правила проходження медкомісії
Фото: УНІАН, Сухопутні війська ЗСУ. Колаж: Pro Гроші
В Україні вже майже рік триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають всі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Вони отримують повістки, проходять співбесіду та медогляд.
У наказі Міністерства оборони "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" чітко прописано, як має відбуватися медогляд резервістів.
Хто має проходити медогляд резервістів
- військовозобов'язані запасу за рішенням військового комісара, начальника ТЦК – Військово-лікарської комісії військового комісаріату, ВЛК ТЦК, гарнізонною, госпітальною ВЛК;
- військовослужбовці строкової військової служби, які звільняються з військової служби за рішенням командира військової частини, – гарнізонною, госпітальною ВЛК.
Коли проводять медогляд резервістів
- при прийомі на службу у військовому резерві та перед укладанням чергового контракту;
- за рішенням командира військової частини у разі неможливості виконання резервістом обов'язків за призначенням за станом здоров'я.
Які аналізи треба здати перед медоглядом
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- біохімічний аналіз (цукор, білірубін, аланінамінотрансфераза (АЛТ);
- серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту "В" (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту "С" (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW);
- визначення групи крові та резус-належності;
- рентгенологічне (флюорографічне) дослідження органів грудної клітини;
- електрокардіограма.
У наказі також зазначено, що всі кандидати мають надати довідку про проведення обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду.
Які лікарі оглядають резервістів (інші спеціалісти – за наявності показань):
- хірург;
- терапевт;
- невропатолог;
- психіатр;
- окуліст;
- оториноларинголог;
- стоматолог;
- дерматолог.
Що робити після проходження медогляду
Після проходження медкомісії на кожного кандидата заводиться Картка обстеження та медичного огляду.
Після проведення медичного огляду ВЛК виносить постанову: "Придатний (або непридатний) до служби у військовому резерві за спеціальністю (вказати спеціальність)".
Важливий момент – військовозобов'язані, які були звільнені з військової служби за станом здоров'я, розглядаються кандидатами для проходження служби у військовому резерві в разі їхнього одужання.
"У разі відмови кандидата від обстеження, а також виявлення захворювання, що перешкоджає проходженню служби у військовому резерві, ВЛК приймає постанову: "Непридатний для проходження служби у військовому резерві", – йдеться у документі.
Що відбувається після медогляду
- Постанова ВЛК про придатність кандидата для проходження служби у військовому резерві оформлюється довідкою ВЛК у двох примірниках, затвердженню штатною ВЛК не підлягає і дійсна протягом шести місяців з дня проведення медичного огляду. Перші примірники оформленої довідки додаються до особової справи резервіста, другі примірники залишаються в гарнізонній (госпітальній) ВЛК, у ВЛК ТЦК як додаток до книги протоколів засідання ВЛК.
- Під час проходження медогляду при прийомі на службу у військовому резерві у разі винесення постанови ВЛК про непридатність для проходження служби у військовому резерві причинний зв'язок захворювання не встановлюється.
- Резервісти знаходяться на медичному забезпеченні у лікувально-профілактичних закладах МОЗ України. У разі виникнення захворювання (травми) у резервіста, який знаходиться на зборі, стаціонарне лікування (денний стаціонар) проводиться у військовому лікувальному закладі за направленням командира частини (зборів) до визначеного кінцевого результату захворювання.
- Після закінчення лікування відпустка за станом здоров'я, звільнення від виконання обов'язків військової служби не надається, такі особи звільняються від зборів.
- У разі захворювання (наслідків травми) у резервіста, який проходить збори, які згідно зі статтями Розкладу хвороб передбачають непридатність (обмежену придатність) до військової служби, ВЛК виносить відповідну постанову та оформлює медичні документи в установленому законодавством порядку. Свідоцтво про хворобу підлягає розгляду та затвердженню штатною ВЛК.
- При повторному огляді перед укладанням чергового контракту, якщо резервіст визнаний таким, що потребує лікування, то за поданням військового комісаріату, начальника ТЦК він направляється на лікування до відповідного цивільного лікувального закладу. Після закінчення лікування резервіст оглядається ВЛК військового комісаріату, ВЛК ТЦК.
Також ми писали про те, чи законно видають повістки на вулицях та чому викликають до військкомату. Крім того, повідомляли в яких випадках добровольців не мобілізують.
Сподобалась стаття?