Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Влада Польщі змінює правила — яку українську продукцію дозволять ввозити

До українського зерна, яке прямуватиме через Польщу транзитом, застосовуватимуться GPS-маячки

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Польща дозволить возити мінімум три категорії продукцїі

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Влада Польщі, ймовірно, змінить перелік української агропродукції, ввезення якої було заборонено минулої суботи, 15 квітня, через негативні наслідки для місцевих фермерів.

Про це повідомив у коментарі RMF FM міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус.

Міністр зазначив, що оголошений 15 квітня перелік забороненої до ввезення продукції може змінитися – скоріш за все, з нього вилучать м’ясо, вина та живу худобу.

Коментуючи анонсовані заходи відстеження українського зерна, яке прямує через Польщу транзитом, міністр зазначив, що GPS-маячки будуть застосовуватися до вантажів, які везуть автомобільним та залізничним транспортом. Втім, транспортні засоби можуть для цього групувати, а не створювати трекер для кожної фури з вантажем.

"Транспортні засоби можуть об’єднувати у групи. Не можу сказати, чи це буде 10, чи 20 машин – рішення буде за митною службою", – пояснив міністр.

Які ще країни заборонили імпорт зерна

Напередодні Польща після багатоденних протестів фермерських асоціацій через неможливість реалізації власної продукції внаслідок великого напливу українського зерна заборонила імпорт продовольства з України.

Згодом Угорщина також запровадила заборону на імпорт українського зерна та іншої продукції АПК, пообіцявши зберегти транзит агропромислової продукції.

Згодом вирішили заборонити ввезення українського зерна також Словаччина та Болгарія.

Скільки коштує пшениця у світі

У світовому інформаційному просторі панують неоднозначні наративи щодо продовження "зернового коридору". Це, а також побоювання щодо заборони імпорту українського зерна деякими державами Європейського Союзу впливає на цінові характеристики. Зокрема вартість пшениці на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) понизилася на 2 долари й станом на 19 квітня дорівнює 259,7 дол./т, або 9 496,4 грн.

Травневий контракт пшениці на біржі Чикаго зріс на 0,14 дол./бу (бушель – англійська та американська одиниця об'єму для вимірювання сипких товарів) і склав 6,96 дол. На біржі Euronext ціни виросли на 6 євро/т та складають 256 євро.

Враховуючи заяви Росії щодо готовності продовжити "зерновий коридор" на 60 днів, замість традиційних 120 днів, можна передбачити потенційне повторення поточної ситуації на ринку вже через місяць. Аналітики Barva Invest вважають, що навіть у разі успішної домовленості невдовзі учасникам ринку знову доведеться планувати свою діяльність навгад через нестабільність поставок.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що Україна відновлює експорт зерна та розповідав, з якою державою вдалося домовитися. Також ми повідомляли, що економіст назвав головні причини заборони імпорту зерна в ЄС.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.