Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Вимоги для продажу генераторів та акумуляторів змінилися: що варто знати

Всі оновлення для того, щоб забезпечити внутрішній ринок обладнанням та для відновлення і стабілізації електро- та газопостачання споживачам

Колаж: Pro Гроші

Таке спрощення діятиме не весь час

Колаж: Pro Гроші

В Україні відтепер можна продавати генератори, акумулятори та інші пристрої для подолання критичної ситуації в енергетиці без вимог технічного регламенту.

Про це пише представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Уряд дозволив продаж та експлуатацію низки товарів без декларації про відповідність та без маркування знаком відповідності технічним регламентам. Все для того, щоб забезпечити внутрішній ринок обладнанням та для відновлення і стабілізації електро- та газопостачання споживачам.

Таке спрощення діятиме до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом наступних трьох місяців.

Причина дефіциту генераторів в Україні

Україна не виробляє власні генератори, а потреби закриває постачанням з Китаю, Туреччини та ЄС.

За даними Державної митної служби, за девʼять місяців 2022 року Україна імпортувала генераторів на $202 млн. Це більше, ніж за весь минулий рік, на $196 млн.

Але навіть збільшення імпортних постачань не покриває попит. У черги за генераторами вишикувалися дистриб’ютори з інших європейських країн, які також готуються до складної зими. У Великій Британії за перші два тижні жовтня продажі генераторів зросли на 203%.

Генераторів немає ні в Польщі, ні в інших європейських країнах, каже керівник сервісного центру "КВІТКА" Максим Царьов. Китайські, турецькі, європейські заводи, за його словами, працюють на максимумі.

Як змінилися ціни на генератори

У 2022 році ціни на генератори, за даними Царьова, зросли у 2–3 рази. Якщо в жовтні 2021-го найпростіший генератор потужністю 1 кВт можна було придбати за 3 000 грн, то зараз за 10 000 грн.

Вартість генераторів потужністю 1 кВт:

  • бензиновий генератор – від 10 000 грн;
  • дизельний – від 15 000 грн;
  • інверторний – від 20 000 грн.

Раніше сайт Pro Гроші писав, як обрати генератор на випадок відключення світла. Також ми розповідали, кому з українців передбачається компенсація вартості закупівлі генераторів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.