В Україні з грудня зросте низка соціальних виплат – скільки будуть нараховувати
Через підвищення прожиткового мінімуму, в Україні з грудня зростуть деякі виплати для громадян

Як зміняться соціальні виплати у грудні
Фото: Pro Гроші, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
З 1 грудня в Україні зростає прожитковий мінімум, це означає що відбудеться підвищення пенсій та інших соціальних виплат, проте мінімальна зарплата й тарифи залишаться без змін.
Сайт Pro Гроші розповідає, що чекає на українців у грудні.
Прожитковий мінімум
Узагальнений показник прожиткового мінімуму у грудні складе 2 589 гривень на одну особу на місяць. Для основних соціальних і демографічних груп населення він буде таким:
- діти віком до 6 років – 2 272 грн;
- діти віком від 6 до 18 років – 2 833 грн;
- працездатні особи – 2 684 грн;
- особи, які втратили працездатність – 2 093 грн.
Пенсії
У грудні відбудеться плановий перерахунок пенсій на підставі підвищення прожиткового мінімуму. Розмір підвищення пенсії визначатиметься індивідуально, а перерахунок здійснюватиметься автоматично без звернення громадян.
У грудні зростуть:
- мінімальна та максимальна пенсії за віком – до 2 093 грн і 20 930 грн відповідно;
- мінімальна пенсія шахтарів – 6 279 грн;
- мінімальна пенсія сім'ям військовослужбовців у разі втрати годувальника – 4 186 грн;
- мінімальна пенсія особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;
- доплати за понаднормовий стаж для пенсіонерів, що не працюють;
- надбавки донорам, підвищення ветеранам, жертвам нацистських репресій та ін.;
- пенсія за особливі заслуги перед Україною.
Також передбачено підвищення пенсій особам віком до 70 років, які не працюють, але мають повний страховий стаж (30 років для жінок і 35 років для чоловіків). Мінімальна виплата для цієї категорії становитиме 2 500 грн. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється пропорційно до наявного стажу.
Соціальні виплати
На підставі підвищення прожиткового мінімуму зростуть також:
- мінімальний гарантований розмір аліментів: для дітей віком до 6 років він становитиме 1 136 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – не менш як 1 416,5 грн (50% прожиткового мінімуму);
- допомога у зв'язку з вагітністю та пологами – 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, грошового забезпечення, допомоги з безробіття тощо), але не менш як 25% розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць, тобто не менше ніж 671 грн.
Субсидії
З грудня призначенням та виплатами субсидій на оплату ЖКГ займатиметься Пенсійний фонд України. Новий механізм дасть можливість українцям подавати документи на призначення субсидії та пільг у будь-якій точці України незалежно від місця реєстрації.
Для отримувачів субсидій і пільг, які були оформлені раніше, нічого не зміниться. Українці й надалі отримуватимуть виплати через Укрпошту або на банківські рахунки. Відкривати нові рахунки не потрібно.
Виплати переселенцям
Наприкінці листопада Міністерство реінтеграції опублікувало оновлений перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях і тих, що перебувають в окупації. До цього переліку увійшли 325 громад в таких областях:
- Донецька (66);
- Харківська (56);
- Дніпропетровська (10);
- Луганська (37);
- Запорізька (62);
- Херсонська (45);
- Миколаївська (26);
- Сумська (19);
- Чернігівська (4).
Жителі цих територій, як тимчасові переселенці, можуть розраховувати на щомісячну грошову допомогу від держави від 2 000 до 3 000 гривень.
Раніше ми розповідали, як оформити декретні та лікарняні виплати за кордоном. Також ми писали, скільки платять безробітним українцям. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?