В Україні посилили правила щодо виїзду з дітьми за кордон — що змінилося
В Україні діють нові правила для виїзду дитини за кордон, тож розповідаємо, про що обов'язково треба знати батькам
Українцям пояснили нові правила щодо виїзду за кордон дітей
Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
В Україні змінили правила виїзду за кордон дітей у випадку супроводу. Так, відтепер, довіреності, які видавалися спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом, потребуватимуть підтвердження.
Як пояснили у Державній прикордонній службі України, мова недійсними вважаються бланки, які видавалися після 23 травня.
"Бланки, які отримані до 23 травня, у разі сумніву щодо їх дійсності можуть бути перевірені прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності, що своєю чергою передбачає відмову в перетинанні державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса", – зазначається у повідомленні.
Як українцям виїжджати за кордон з дітьми
За інформацією Держприкордонслужби, оскільки в Україні діє воєнний стан, виїзд за кордон дітей, яким ще не виповнилося 16 років, відбувається без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону..
При цьому дитину мають супроводжувати один з батьків, або:
- бабуся;
- дідусь;
- повнолітні брати чи сестри;
- мачуха;
- інші особи, яких уповноважив один з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування.
Чи можуть виїжджати за кордон під час війни 17-річні юнаки
Через війну залишатися в Україні зобов'язані лише чоловіки у віці від 18 до 60 років.
"На 17-річних юнаків ці обмеження не розповсюджуються", – розповіли нещодавно у Державній прикордонній службі.
Попри це, виникають випадки, коли юнаків не пропускають через кордон. Як пояснювали юристи адвокатського агентства "Вертикаль" усе тому, що українцям віднедавна зменшили вік, коли потрібно ставати на військовий облік.
"Тепер хлопці мають ставати на нього з 16 років. І відповідно, треба не тільки встати на облік, а й отримати приписне", – зазначав експерт.
Раніше ми пояснювали, яке покарання чекає на українців, які незаконно перетнули кордон під час війни. Також ми писали, чи відкриють кордони в Україні після війни.
Сподобалась стаття?