Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Україну чекає голод і продовольча криза? Що прогнозують міжнародні експерти

Глобальний індекс безпеки залежить від кількох чинників, зокрема доступності продовольства

Колаж: Pro Гроші

В Україні різко впав індекс продовольчої безпеки

Колаж: Pro Гроші

Україна увійшла до списку країн, де існує ризик продовольчої небезпеки. Зрозуміло, що негативна ситуація склалася на фоні військової агресії з боку Росії, адже до цього у нашій державі спостерігався ріст значення індексу стосовно продовольчої безпеки.

Про це повідомляє видання The Economist, передає ТСН.

Україна поповнила список, куди входять Афганістан, велика частина африканських країн, Колумбія тощо. Хоча у 2021 році, відповідно до річного звіту глобального індексу продовольчої безпеки, наша держава спільно з Румунією, Казахстаном, Гаїті вважалася місцем, де спостерігається найбільший ріст значення індексу відносно попереднього року.

Через війну, розв'язану Російською Федерацією, Україна не здатна забезпечувати частину територій, непідконтрольних центральній владі, продовольством. Різко зменшився експорт агропродукції через блокування судів та постійні зриви "зернового коридору" з боку РФ. Окупанти навмисне позбавляють нас найбільшого джерела прибутку, адже завдяки експорту, який годував велику частину країн Африки й Азії, поповнюється державний бюджет.

До прикладу, зерно, яке вирощує Україна, майже все постачається логістичними коридорами та годує десятки мільйонів людей. Ми могли прогодувати все населення держави, а заодно залежні від зерна бідні країни. Така залежність створилася завдяки відносній дешевизні нашої продукції, адже через зручну логістику та низькі екологічні стандарти зерно вирощується з меншими витратами, що дозволяє продавати його дешевше для покупців.

Окупанти зрозуміли, як зробити Україну вразливою на локальному рівні. Вони руйнують систему розповсюдження продовольства, крадуть тисячі тонн зерна і заробляють на його продажу.

Як зміцнити продовольчу безпеку України

Це питання неможливо вирішити точково, адже стабілізація можлива лише у випадку закінчення війни. Але існують поради для виробників і споживачів, які допоможуть максимально скоротити відстань постачання продовольства. Саме від цього залежить якість забезпечення їжею і кількість людей, до яких вона потрапить.

Рекомендується використовувати підхід солідарного сільського господарства. При ньому споживач повинен знати людину, в якої купує продукти харчування. Можна, наприклад, придбати абонемент у конкретного виробника та отримувати товар, як тільки з’являтиметься урожай. Або домовлятися з фермерами і постачальниками про доставку додому за додаткову плату.

Це схема, за якої задоволені всі сторони співпраці. Потрібно кооперуватися і допомагати один одному з пошуками замовників, рекламою виробництва тощо. Це допоможе відновити агросектор і побудує довіру між людьми, від чого залежить, якою буде оцінка продовольчої безпеки в Україні найближчим часом.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що ціни на яйця в Україні знову зміняться. Також ми повідомляли, що в Україні дозволили мобілізовувати ще одну категорію чоловіків.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.