Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В Україні дозволили мобілізовувати ще одну категорію чоловіків – кого стосується

Верховна Рада підтримала законопроєкт, яким внесла зміни до умов бронювання працівників

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні внесли зміни в правила мобілізації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Верховна Рада України дозволила призивати на військову службу військовозобов'язаних, які заброньовані за державними структурами.

Про це повідомив представник Кабміну в парламенті Тарас Мельничук.

Він зазначив, що 4 листопада Рада прийняла в цілому урядовий Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Законопроєкт пропонує уточнити категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:

  • передбачити, що особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами й організаціями, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • встановити, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України.

Законопроєкт підтримали народні депутати 290 голосами.

Хто може подавати документи на бронювання

Керівники підприємств, установ та організацій подають пропозиції щодо потреби в бронюванні військовозобов'язаних до відповідного державного органу, обґрунтувавши в супровідному листі необхідність надання відстрочки працівникам для виконання завдань із задоволення потреб Збройних Сил, інших формувань та населення в умовах правового режиму воєнного стану.

Водночас адвокати вважають, що обґрунтування має містити підтвердження виконання підприємством завдань із задоволення різних потреб, а також дату та номер рішення органу виконавчої влади та місцевого самоврядування про встановлення мобілізаційних завдань, дату та номер укладеного договору щодо їхнього виконання тощо.

"Не можуть слугувати підтвердженням листи органів місцевого самоврядування про встановлення мобілізаційних завдань та укладення з підприємствами договорів на їхнє виконання без посилання в цих листах на розпорядження органів виконавчої влади щодо встановлення мобілізаційних завдань органам місцевого самоврядування", – наголосили фахівці.

На скільки часу дається відстрочка

Після подання документів, органи державної влади направляють опрацьовані пропозиції до Міністерства оборони України на погодження.

Після погодження Міністерством, пропозиції направляють до відповідного державного органу для подальшого направлення до Міністерства економіки України.

Зрештою роботодавець має отримати витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання конкретних військовозобов'язаних.

Строк дії відстрочки становить шість місяців та може бути продовжений.

Раніше ми писали про те, з якими хворобами не забирають на фронт. Також ми пояснювали, що буде з мобілізацією в Україні найближчим часом.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.