Українців можуть оштрафувати на десятки тисяч гривень: що заборонено робити
Розповідаємо, яка відповідальність передбачена паліям відходів рослинного, побутового і промислового походження
Штрафи за спалювання сухої трави
Фото: ДСНС/Telegram
Восени традиційно збільшуються масштаби лісових пожеж і сильно забруднюється повітря. До гасіння доводиться залучати багато одиниць техніки і пожежників. Серед причин розповсюдження вогню – людська недбалість, адже українці не бояться спалювати суху траву, а також відходи рослинного походження. За це загрожують адміністративні штрафи і не тільки.
Про це розповіли фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Штрафи для українців
Закон забороняє спалювати сухостій, адже це може призвести до непоправних наслідків. Залежно від обсягу збитків порушників карають фінансовими санкціями, позбавленням волі та конфіскацією майна. Перебуваючи в лісі чи полі, необхідно дотримуватися базових правил пожежної безпеки.
"Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив відновлюється лише через 5-6 років. У середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання", – зазначили в ДСНС.
Тому українцям варто знати про серйозну фінансову відповідальність за порушення:
- випалювання стерні, луків, пасовищ та опалого листя – штраф від 3 060 до 6 120 грн;
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах – штраф від 1 530 до 4 590 грн;
- знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень – штраф від 91 800 до 153 000 грн;
- такі ж дії, що призвели до загибелі людей, тварин, інших тяжких наслідків – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
За інформацією на сайті Вінницької міської ради, спалювання відходів рослинного, побутового і промислового походження можуть кваліфікувати за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за недотримання правил благоустрою – штраф у розмірі від 340 до 1 360 грн.
Посилена відповідальність під час війни
Майже одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії Верховна Рада внесла зміни до статті 113 "Диверсія" Кримінального кодексу, куди додала навмисні підпали, зокрема сухої рослинності. Це карається ув’язненням на 15 років з конфіскацією майна, бо може інкримінуватися як злочин проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Якщо вогонь випадково розповсюдиться на деокупованих територіях чи в зоні, де велися бойові дії, наслідком може бути детонування боєприпасів, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв. Це вкрай небезпечно для рятувальників, які займатимуться гасінням на відкритих місцевостях.
Зауважимо, якщо інспектори побачать на задньому дворі будинку в приватному секторі залишки згарища, то мають право притягнути власника території до відповідальності.
Раніше сайт Pro Гроші писав, за які порушення в під’їзді будинку можна отримати штраф. Також ми повідомляли, яка сума є шахрайством в Україні та що загрожує порушникам.
Сподобалась стаття?