Ухилятни будуть покарані? Чи можуть призовників оголосити в розшук
Розповідаємо, що робити призовникам, які опинилися у такій ситуації та як цього не допустити
У яких випадках військовозобов'язаних осіб можуть оголосити в розшук
Фото: УНІАН, Суспільне. Колаж: Pro Гроші
Під час мобілізації, яка наразі триває в Україні, чоловіки призовного віку можуть отримати повістки. Однак є випадки, коли призовники ігнорують цей документ. Тому виникає питання: "Чи оголосять військовозобов'язаного в розшук, якщо він не прийде до військкомату?".
Про це сайту Pro Гроші розповів голова адвокатського обʼєднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець.
Чи можуть оголосити в розшук військовозобов'язаного
Експерт зазначив, що призовника дійсно можуть оголосити в розшук, але за умови, що він ухиляється від мобілізації та від явки до військкомату за повісткою, яка була належним чином йому вручена.
У такому разі представники територіального центру комплектування можуть звернутися до голови Національної поліції для розшуку такого військовозобов'язаного.Ростислав Кравець
Голова профспілки "Українська незалежна фундація юристів", голова АТ "Кравець і партнери"
Якщо особа дізналася, що її оголосили в розшук через ухилення від мобілізації, та правоохоронні органи мають підтвердження цього, то звичайно призовнику спочатку краще з'явитися до певних органів, а вже після цього відвідати військкомат.
Чи можуть представники ТЦК затримувати призовника
Якщо під час вручення повістки призовник відмовляється з'явитися до ТЦК, то представники військкомату не мають права затримувати цього військовозобов'язаного.
Тобто, якщо особа отримала повістку, то вона має самостійно з'явитися до військкомату у зазначений час. Затримувати та примусово доставляти до військкомату – це протиправно та незаконно, – каже експерт.
Які типи повісток можуть вручати в Україні
Заступник начальника Київського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник сектору комплектування полковник Олександр Коновалов пояснив, що існує два типи повісток:
- перший – для уточнення військово-обліковий даних;
- другий – для відправлення на військову службу.
Якщо військовозобов'язаному вручили перший тип повістки, то йому потрібно з'явитися до ТЦК, аби звірити облікові дані та, за необхідності, пройти медичну комісію. У разі, якщо особу визнають придатною за всіма критеріями, то на місці їй вручать повістку другого типу. Це означатиме відправлення на проходження військової служби.
Раніше ми розповідали, чи можна забронювати від мобілізації волонтерів. Також ми писали, чи підлягають призову студенти та аспіранти. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?