Мобілізація в Україні: чи можна забронювати волонтерів
Розповідаємо, як саме проходить процедура бронювання та що для цього потрібно
Волонтерська організація зможе забронювати працівників лише за однієї умови
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні триває загальна мобілізація, під час якої певні підприємства та організації можуть бронювати своїх військовозобов'язаних працівників від призову на службу. Це також стосується й волонтерів, але є кілька нюансів.
Про це повідомив юрист Дмитро Дончак.
Чи можна забронювати волонтерів
За словами юриста, волонтерські організації не є юридичними особами, тому, щоб мати можливість бронювання, їм потрібно зареєструвати свою організацію як благодійний фонд.
Згідно із Постановою КМУ №76, благодійний фонд може бронювати своїх працівників за умови, що ця організація здійснює надання послуг, які необхідні для потреб ЗСУ. Військовозобов'язаним працівникам надається відстрочка від призову на військову службу строком на 6 місяців.
Що для цього потрібно
Після реєстрації організація має подати список з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних.
Обґрунтування має містити інформацію про:
- виробництво товарів, виконання робіт й надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, дату та номер укладеного державного контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт й надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил або інших військових формувань;
- відповідність облікових даних військовозобов’язаних, які зазначені у списку, їхнім військово-обліковим документам.
"Кількість військовозобов’язаних має становити 50% кількості працівників підприємства на дату подання списку. Якщо організація має обґрунтовану потребу, то кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50%", – каже юрист.
Після того, як Генеральний штаб ЗСУ погодить цей список, він передає його до Мінекономіки, де вже й ухвалюється остаточне рішення щодо бронювання. Якщо процедура пройшла успішно, то організація має видати заброньованим працівникам витяги із зазначеного рішення та протягом 5 днів повідомити про це ТЦК та СП.
Раніше ми розповідали, чи підлягають мобілізації студенти та аспіранти. Також ми писали, які дані безробітного передають до ТЦК. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?