Теракт на Каховській ГЕС: в ООН попередили про нову загрозу для українців та світу
Те, що сталося на Каховській ГЕС 6 червня, в ООН вважають серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права
Росія спровокує міжнародну продовольчу кризу підривом дамби Каховської ГЕС
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Продовольча безпека світу опинилася на порозі серйозних проблем через підрив росіянами дамби на Каховській ГЕС. Теракт спровокує зростання світових цін на продукти, а також призведе до проблем з питною водою для сотень тисяч людей.
Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс.
Він вважає, що вплив на продовольчу безпеку може виявитися доволі серйозним, адже через дії росіян під водою опинилася територія, яка була житницею не лише для України, а й для світу.
"Вже існують труднощі з продовольчою безпекою, але ціни на продукти харчування, я впевнений, обов’язково зростуть. На нас чекають величезні проблеми зі збиранням і посівом наступного врожаю. І тому те, що ми побачимо, – це величезний вплив на глобальну продовольчу безпеку – ось що станеться", – сказав він.
Він також додав, що цивільна інфраструктура зазнала дуже серйозних збитків, що суперечить міжнародному гуманітарному праву, включаючи Женевські конвенції.
"Це очевидно. Той, хто це зробив, порушив Женевські конвенції", – підкреслив представник ООН.
Чи настане дефіцит продуктів в Україні
На думку заступника міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Голованя, теракт на Каховській ГЕС не матиме значних наслідків для фермерів, адже вони переорієнтували своє виробництво ще у 2014 році.
"Зокрема, інші регіони перебрали на себе значний обсяг виробництва, особливо овочевого", – сказав він.
Втім, заступник міністра визнав, що руйнування греблі призведе до того, що Україна у 2023 році втратить частину урожаю зернових. Але ці втрати будуть не критичними.
Держдопомога постраждалим від катастрофи на Каховській ГЕС
Розраховувати на допомогу можуть українці, які:
- отримали матеріальну шкоду, завдану будь-якому майну, товару, нерухомості, виробництву, що перебували у власності чи розпорядженні;
- втратили вигоду – дохід, який можна було б отримати від ведення діяльності, якби не сталось катастрофи;
- отримали моральну шкоду (стосується фізичних осіб);
- залишилися з невиплаченою заробітною платою (тільки якщо трудові відносини були призупинені після катастрофи);
- отримали додаткові витрати через злочинні дії країни-агресора.
Ми вже писали, що загрожує українській екології через теракт на Каховській ГЕС. Також ми розповідали, про грошову допомогу, яку виплачуватимуть жителям Херсонської області.
Сподобалась стаття?