Старий автомобіль можна здати на брухт – скільки вдасться заробити в Україні
Старий транспортний засіб, який тільки займає місце в гаражі та непридатний до експлуатації, можна вигідно здати на брухт

Українці можуть вигідно здати на брухт автомобіль
Фото: kiev-metallolom.com.ua, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Автомобілі, як і всіляка техніка, підлягають утилізації. Якщо машину неможливо відремонтувати, вона не їздить і лише покривається іржею в гаражі, краще позбутися зайвого мотлоху та заробити трохи грошей. Звісно, сума не буде захмарною, але кілька тисяч в середньому можна отримати.
Сайт Pro Гроші розповідає, як здати на брухт автомобіль в Україні та скільки це коштуватиме.
Нюанси утилізації автомобіля
Перший крок, обов’язковий для кожного власника транспортного засобу, – це зняти автівку з обліку у зв'язку з вибракуванням. Потрібно звернутися до сервісного центру МВС і написати відповідну заяву. Ця послуга безплатна.
Також варто переконатися, що за машиною не тягнуться неоплачені штрафи, інакше на утилізацію її не приймуть. Коли питання з документами буде вирішено, можна шукати пункт перероблення йдомовлятися про доставлення на місце призначення.
Як вигідніше здати машину на брухт
Українці мають два варіанти подальших дій. Перший – віддати на утилізацію в повному зборі. Тоді машину розглядатимуть як набір рівнозначних металевих складових і заплатять за неї за вартістю чорного брухту.
Другий варіант – самостійно розібрати на частини, виокремивши ті, що містять багато дорогого кольорового металу. Для порівняння, середня вартість чорного брухту в Україні – до 4 грн за кілограм, тоді як мідь, що міститься в електропроводці, оцінюватимуть по 200-220 грн за кілограм.
Варто зазначити, що в пункті прийому автомобіль і так частково розберуть, аби зняти всі гумові чи пластикові елементи. Загалом окремо можна продати такі деталі:
- двигун – його виготовляють з дорогих кольорових сплавів, і ціна залежатиме від того, які саме метали переважають;
- електропроводку – високо цінується завдяки вмісту міді (це один з найдорожчих кольорових металів);
- гальмівні колодки – у сучасних транспортних засобах вони, як правило, складаються з цінних матеріалів, зокрема сталевих ниток чи міді, тож вартість також вийде більшою;
- акумулятор – містить важкі свинцеві пластини.
Плюс окремо можна продати скло, шини, внутрішності салону (сидіння, прилади, обшивку).
Скільки можна заробити на брухті авто
Ціна залежить не тільки від вмісту металів і ваги, але й наявності пошкоджених частин (іржі та корозії), забруднень, пластику. Після розбору та зважування кінцева вартість дорівнюватиме ціні тони чорного брухту. В різних регіонах України показники відрізняються:
- Київська область – 3,5-5 грн/кг;
- Дніпропетровська область – 6,5-7 грн/кг;
- Харківська область – 3 грн/кг;
- Львівська область – 4 грн/кг;
- Вінницька область – 3-3,5 грн/кг;
- Тернопільська область – 5 грн/кг;
- Одеська область – 3-6 грн/кг;
- Івано-Франківська область – 5,5 грн/кг.
Оскільки в автомобілі міститься мідь, за неї можна отримати ще більше коштів. Вартість кілограма також варіюється, але зазвичай починається від 200 грн і зупиняється на 270 грн у Дніпропетровській області.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що на старих холодильниках можна підзаробити й розповідав, скільки дадуть за брухт в Україні. Також ми повідомляли, як заробити на найдорожчому брухті – міді, нікелі та латуні.
Сподобалась стаття?